Головна / Цікаво знати / Правду кажуть, якщо Бог хоче покарати, то відбирає розум

Правду кажуть, якщо Бог хоче покарати, то відбирає розум

Те, що діюча влада перейшла всі межі моралі, вже ні в кого не викликає сумніву. Але коли їхні сатрапи почали штурмувати храми, а в переддень найвеличнішого християнського свята – Різдва Христового, перший заступник міністра культури Тимофій Кохан (до речі, його батько, відомий український кінорежисер Григорій Кохан, автор кінофільму про УПА «Страчені світанки», уродженець с. Бортків на Золочівщині. Наш земляк, помер саме 3 січня 2014 року, тобто в день, коли його син відправив листа з погрозами Святій Церкві) листом фактично заборонив прихожанам Української греко-католицької церкви молитись, а священикам УГКЦ відправляти Служби Божі, втрутившись у святая святих – свободу віросповідань, – то він перевершив Сталіна, Хрущова і Брежнєва, разом взятих. Прикро, що Янукович не знає історії Української греко-католицької церкви. Вона вижила в підпіллі і переживе ще не таких, як він.

Вже була одна партія, яка переслідувала церкву та віру. Чим закінчила? Тепер такий самий шанс має Партія регіонів! Пане Януковичу, ви мені молитись ніколи не забороните. Як і мільйонам українців, які мають на це право, дароване не вами, а Господом Богом. Цікавим є те, що в сумнозвісному листі Мінкульту вперше за всі роки існування Незалежної України прозвучали прямі погрози на адресу Глави УГКЦ про те, що релігійні громади можуть бути позбавлені легального статусу в судовому порядку. За що, запитаєте ви, шановні читачі? Звичайно ж, за участь духовенства УГКЦ у мирних протестах громадян на українських Майданах. Знаково, що цей лист з’явився саме тоді, коли Папа Римський Франциск підтримав український народ в його боротьбі та прагненні до свободи та вільного життя. А в листі міністерства культури, як завжди, відчувається «братня рука Москви»…

Для таких, як Янукович і йому подібних, хочу навести слова Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава: «Ми завжди були, є і будемо з народом. Це є серцевина церкви. Ми ніколи не заохочували і не благословляли жодних протиправних дій. Ми завжди виховували в народу правову культуру. Ми завжди закликали виконувати закони України відповідно до Божого закону, а відтак до соціальної доктрини церкви. Вміти відчувати справедливі закони та бути активними учасниками суспільного процесу. Церква не є учасником політичного життя, але вона є невід’ємною частиною громадянського суспільства». Патріарх УГКЦ пояснив владі, що церква несе мир і терпимість, а тому місце проведення мирних акцій є найвідповіднішим для Богослужіння і повчання. «Ми переконані, що молитва за мир разом із тими, хто в мирний спосіб виявляє своє бажання жити у правовій державі, – це є відповідне місце для молитви. Для цього не потрібно якогось дозволу державної влади», – сказав предстоятель УГКЦ.

Я глибоко переконаний, що прихожани всіх церков, незалежно від того, яка це церква, який це храм і якою мовою ведеться Богослужіння, – стануть на захист нашого спільного права. Права молитись там, де ми хочемо, йти до тієї церкви, до якої хочемо. І Янукович ніколи не стане нам на заваді цього. Бог і Україна понад усе!

Олег КОЖУШКО,
помічник народного депутата України Курпіля С. В., депутат Сокальської районної ради (фракція ВО «Батьківщина»).

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!