Головна / Цікаво знати / Прикордонного режиму треба дотримуватися

Прикордонного режиму треба дотримуватися

8 грудня 2010 р. прийнято Постанову Кабміну України №1110 «Про внесення змін до положення про прикордонний режим», яка внесла зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. №1147 «Про прикордонний режим». Редакція газети попросила прокоментувати її начальника відділу прикордонної служби «Павловичі», капітана Олександра ГОНЧАРУКА.

– Які сільради входять до прикордонної смуги?

– На Сокальщині до прикордонної смуги входять такі сільські ради: Тудорковицька, Хоробрівська, Варязька, Мурованська, Жужелянська, Корчівська та Карівська.

До прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення. Їх визначають райдержадміністрація разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби.

Державний кордон України охороняють: відділ прикордонної служби «Павловичі» ( с. Нісмичі), тел.: 0325755110; до складу відділу входить прикордонний пост «Варяж» (с. Варяж), тел.: 0325751231; відділ прикордонної служби «Белз» ( с. Заболоття), тел.: 0325754193, до складу відділу входить прикордонний пост «Угнів» (с. Заставне), тел.: 0325754496.

– Тобто в прикордонній смузі кожен повинен мати документ, що посвідчує особу?

– Звичайно. Громадяни, які в’їжджають у прикордонну смугу, перебувають, проживають або пересуваються в її межах на підставі документів, що посвідчують особу. Це може бути паспорт громадянина України, закордонний або дипломатичний паспорт, виданий державним органом документ, в якому вказано прізвище, ім’я, по батькові, є фотокартка, підпис відповідальної посадової особи, відбиток печатки або штампу установи, яка видала документ та дата видачі. Що стосується іноземців та осіб без громадянства, які в”їжджають у прикордонну смугу, крім документів, що посвідчують особу, їм потрібно мати при собі документи, що підтверджують законність перебування на території України.

Нормативноправові акти Адміністрації Держприкордонслужби з питань прикордонного режиму є обов”язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і громадянами. Контроль за дотриманням прикордонного режиму у прикордонній смузі та Сокальському контрольованому прикордонному районі здійснюють відділи прикордонної служби "Павловичі" та "Белз" Львівського прикордонного загону (79010 м. Львів, вул. Личаківська, 74, тел. 0322390120) у взаємодії з Сокальським РВ ГУ МВСУ у Львівській області.

У необхідних випадках Державна прикордонна служба може запроваджувати додаткові тимчасові обмеження на в”їзд і проведення робіт у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі.

– Буває, що під час випасання, корови підходять близько до кордону…

– Уздовж державного кордону встановлюється профілактична смуга, в якій забороняється утримання і випасання худоби.
Також категорично забороняється полювання у смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд.

– Хто має право зупиняти транспортні засоби у прикордонній смузі та з якою метою?

– З метою виявлення порушення законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов”язаних, з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги та Сокальського контрольованого прикордонного району це мають право робити уповноважені особи відділів прикордонної служби «Павловичі», Белз Львівського прикордонного загону, Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області, а також члени добровільних формувань – із застосуванням диска з червоним світлоповертачем або рукою, що вказує на цей транспортний засіб. Водій повинен зупинити транспортний засіб у місці, на яке йому буде вказано, подати для перевірки документи, що посвідчують особу водія і пасажирів та реєстраційний документ на транспортний засіб, а також дати можливість оглянути його, перевірити номери агрегатів.

– З ким тепер потрібно узгоджувати авіаційні роботи, будівництво, вирубку лісу, полювання, водокористування у прикордонній смузі?

– Такі роботи проводяться після узгодження з начальником Львівського прикордонного загону. Крім того, хочу звернути увагу керівників підприємств, установ і організацій, які планують проведення геологічних, дорожніх та інших досліджень в межах прикордонної смуги, відео, кіно та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з усіх видів парашутів про необхідність отримання дозволу на проведення такої діяльності від начальника Львівського прикордонного загону. У разі проведення спеціальних заходів з пошуку правопорушників при виявленні ознак або отримання даних про незаконне перетинання державного кордону, знаходження в Сокальському контрольованому районі незаконних мігрантів, інших випадках в районі проведення пошуку проводяться режимні заходи. За необхідності можуть вводитися додаткові тимчасові обмеження на в”їзд і провадження робіт у районі проведення спеціальних заходів з пошуку правопорушників.

Охорона державного кордону здійснюється за активної участі громадян, тому хочу звернутися до мешканців Сокальщини та попросити у разі виявлення невідомих осіб в прикордонній смузі інформувати найближчий підрозділ Львівського прикордонного загону за телефонами, які зазначені вище. Недопущення порушень державного кордону зміцнює безпеку України.

Записала Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

12 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!