Цікаво знати

Присягнули на вірність батьківщині

Нещодавно у Великомостівському навчальному кінологічному центрі відбулася по-справжньому святкова подія. Юнаки та дівчата, котрі здійснили свою мрію стати військовослужбовцями військової служби за контрактом, склали Військову присягу на вірність українському народові.

Майже місяць юнаки та дівчата, які проходять базову підготовку, наполегливо готувались до цієї знаменної в своєму житті події. Адже в житті кожного військовослужбовця цей день займає важливе й особливе місце. Для військової людини немає поняття більш високого та святого, ніж Військова присяга. Адже це не тільки урочиста клятва, а, насамперед, усвідомлення кожним своєї особистої відповідальності за захист Батьківщини зі зброєю в руках. Курсанти, карбуючи крок, один за одним виходили із строю і складали присягу.

Кожен курсант відділу підготовки та перепідготовки інспекторів Великомостівського кінологічного навчального центру прийняв присягу, в якій, зокрема, говориться: «Я вступаю на військову службу і урочисто присягаю українському народові завжди бути йому вірним і відданим, обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно додержуватись Конституції України та законів України, зберігати державну таємницю. Присягаю виконувати свої обов'язки в інтересах співвітчизників, присягаю ніколи не зрадити українському народові».

Цьогорічні курсанти представляли практично всі області України, відрадно, що серед них є представники нашого району, зокрема, м. Великі Мости. Юнаки та дівчата, які склали Військову присягу, різні і за віком – наймолодшим тільки цього року виповниться дев’ятнадцять, а найстаршим – двадцять дев’ять років.

Після урочистої події курсантів привітав начальник Кінологічного навчального центру полковник Валерій Мошора. Зокрема, він наголосив: «Народ України глибоко поважає та пишається своїми вартовими кордону, які вписали чимало славних сторінок в історію розбудови нашої держави, зміцнення її національної безпеки. Патріотизм, професіоналізм, відповідальність та висока культура служби – невід’ємні риси сучасного прикордонника». Він звернувся до курсантів, аби примножували славні традиції військової частини, добре вчилися. Адже там працюють досвідчені фахівці, які вміють навчити. Командир привітав нових курсантів і побажав їм міцного здоров'я, прагнення учитися, здобувати нову професію і щоб усі дотримувалися військової дисципліни та через півроку успішно здали іспити.

З вітальним словом до юнаків та дівчат звернувся Почесний голова Великомостівської ветеранської організації воїнів-прикордонників, підполковник у відставці Валентин Карпенко: «Курсанти, віднині вас усіх чекає навчання, яке в майбутньому буде необхідне під час охорони Державного кордону України. Можу усіх запевнити, що тут, у Великих Мостах вас багато чому навчать, тут створені дуже хороші умови і навчання, і проживання, командир центру дбає про курсантів, як про своїх дітей. Тепер ви – військовозобов'язані перед Україною, перед своїм народом, перед батьками, дружинами та чоловіками, дітьми. Гідно захищайте нашу Українську державу. Нехай вас усіх чекає світле майбутнє. Нехай над вами завжди буде голубе мирне небо».

Від імені батьків до курсантів звернулася Марія Іванусь: «Дорогі наші діти! Сьогодні у вашому житті неординарна подія – ви склали військову присягу, стали справжніми воїнами-прикордонниками. Люди отримують багато поважних та високих звань, але найважче з цього – захисник Батьківщини. Тепер на вас покладена відповідальна місія – боронити рідну землю, її кордони, забезпечувати мирне життя свого народу. Прикордонники завжди першими приймають гостей нашої Вітчизни. Їм завжди були притаманні мужність та стійкість, вірність присязі та військовому обов'язку. Поважайте святі традиції прикордонної служби, сумлінно продовжуйте справу попередніх поколінь. Попереду вас чекають багато днів навчання, а потім – іспити, які підтвердять вашу здатність гідно служити народові України. Вірю, що випробування, які очікують вас під час навчання, лише загартують вас, молодих при-кордонників, зміцнять ваш молодий дух. Від імені батьків дякую наставникам наших дітей, – ваш безцінний досвід та добрі поради потрібні нашим дітям-курсантам, я впевнена, що вони збережуть і примножать набуті вами традиції самовідданого служіння народові. Бажаю усім міцного здоров'я, щастя, нових звершень».

Слово мали і курсанти-новачки, які поповнили ряди прикордонників-кінологів.

Курсант Тарас Гнатик звернувся до присутніх з такими словами: «Сьогодні ми, курсанти відділу підготовки та перепідготовки інспекторів, стали на стежку справжніх захисників свого народу, своєї держави. Прості, але великі слова Військової присяги запам'ятаються нам на все життя. Вірність присязі, неухильне виконання її вимог породжують героїзм, мужність і відвагу. Немає більш відповідального обов'язку, ніж служити своєму народові. Військова присяга – це те, до чого ми довго йшли та багато чого пережили. Склавши священну клятву, кожен відчуває, що на наші плечі лягла величезна відповідальність за життя кожного громадянина. Горджуся, що я та мої товариші по навчанню виконують таке важливе завдання. Кожен з нас розуміє, який нелегкий шлях ми обрали, та сьогодні перед керівниками центру та батьками запевняю: ми здатні гідно та чесно нести звання воїна-прикордонника».

Серед курсантів-прикордонників, які цього дня складали Військову присягу, було троє жінок. Усіх з таким знаменним днем привітала курсантка Олена Павлусенко: «Мені випала честь звернутися до присутніх від імені курсантів-жінок, які сьогодні склали присягу на вірність Україні. По-різному склалося наше життя, дехто з нас недавно закінчив школу, навчальний заклад, дехто встиг попрацювати, але сьогодні нас об'єднала спільна мета – здійснилася наша мрія стати воїнами-прикордонниками. Перед тим, як зважитись на такий рішучий крок у нашому житті, було багато роздумів та сумнівів: чи зможемо, чи під силу нам такі випробування, та зараз усі сумніви позаду. Ми пишаємося, що знаходимося в однострої воїнів-прикордонників кінологічного навчального центру та запевняємо, що будемо гідними продовжувачами традицій попередніх вартових державного кордону України. Попереду нас чекає навчання, яке буде визначальним для нашої подальшої долі та кар'єри. Ми готові з вірою та правдою служити нашому народові, захищаючи його інтереси на державному кордоні».

Далі курсанти приймали вітання від завідувача сектору взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи та запобігання і виявлення корупції Сокальської РДА Володимира Шевчука: «Дорогі курсанти, ви зробили особливий вибір у своєму житті і нині присягли на вірність своїй Батьківщині. Робота прикордонника – нелегка, але коли ви відчуватимете підтримку друзів, родичів, то служба ітиме легко, завжди пам'ятайте – ви попереду, а за вами вся країна. Тому хай вам щастить і цей вибір, який ви зробили, буде правильним».

Великомостівський міський голова Ярослав Ройко теж приєднався до вітань курсантам, побажав їм міцного здоров'я та успіхів у службі.

Далі після урочистостей відбулося освячення курсантів у міжконфесійній каплиці Архистратига Михаїла.

Курсанти разом із своїми батьками та друзями, які мали змогу завітати на цю урочистість, переглянули показові виступи кінологів, для них була проведена екскурсія територією частини. Батьки курсантів мали змогу познайомитись з тим, як проживають їхні діти, та зустрітись з керівництвом центру.

…Напутні слова батьків, сльози на очах у коханих, дружин та чоловіків, прощання. Попереду в курсантів час напруженого навчання, вони повинні не тільки засвоїти величезний обсяг теоретичних знань, а й набути достатніх практичних навичок та умінь для самостійного виконання ними службових завдань з охорони державного кордону. Після закінчення навчання курсанти отримають свідоцтво державного зразка і здобудуть спеціальність «інструктор-кінолог».

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.