Цікаво знати

Про безпечне застосування пестицидів на присадибах

На сьогодні виростити урожай  без внесення пестицидів, навіть на присадибних та дачних ділянках дуже важко. Але під час застосування ЗЗР необхідно дотримуватись певних правил. По-перше, перед використанням препарату слід обов*язково ознайомитися з інформацією про його властивості, ступінь токсичності, період часу, через який можна проводити подальші роботи на обробленій ділянці, та допустимі терміни останньої обробки перед збиранням урожаю. Зберігати препарати слід якомога далі від житлових приміщень, мість утримання тварин і птиці, в недоступних для дітей місцях. На час обробки щільно зачиняти вікна та двері осель, господарських споруд, прикривати колодязі

Обов’язково до початку робіт повідомляти власників сусідніх ділянок про термін проведення обробки, аби вони від самого початку робіт змогли вжити заходів безпеки.

Обприскувати рослини в безвітряну погоду в ранкові (до 10.00) і вечірні ( з 18.00 до 22.00)

години, бажано за температури повітря не вище ніж +10С. Застосовувати засоби індивідуального захисту: респіратори або марлеві пов*язки, гумові рукавиці, чоботи, герметичні окуляри. Ручні роботи на оброблених ділянках, де було застосовано пестициди, проводити тільки після спливу терміну, який зазначено на упаковування або в інструкції. Не допускати до роботи підлітків, хворих, вагітних та жінок під час грудного вигодовування. Не обробляти пестицидами ягоди (полуницю, малину), а також зелень  (салат, петрушку, зелену цибулю та горошок), оскільки вони посилено поглинають хімічні речовини. Після завершення оброблення негайно зняти із себе одяг, взуття й інші засоби індивідуального захисту та прийняти душ. Одяг у разі потреби просушити на відкритому повітрі, ретельно витрусити його та замочити в мильно-содовому розчині на 6-10 годин, після чого 2-3 рази випрати його в такому самому, але теплому розчині. Рукавички та взуття промити проточною водою за допомогою мийних засобів. Не використовувати для інших потреб місткості та інвентар, за допомогою яких готували та застосовували робочий розчин.

Г.Масинець   спеціаліст  відділу  контролю  за  обігом засобів  захисту  рослин

 

Голос Сокальщини на GoogleNews