Цікаво знати

Про гітарний комбік і як його вибрати

Запитайте у будь-якого гітариста, чи потрібен йому комбопідсилювач, і ви зі стовідсотковою ймовірністю почуєте ствердну відповідь. Ця техніка дозволяє прекрасно справлятися без цілої низки обладнання простим підключенням до мережі. Причому, комбопідсилювачі виготовляються для будь-яких видів гітар, будь це бас або звичайна електрогітара, а може і зовсім класична акустика.

Види комбопідсилювачів

Якщо розглядати в загальному, то комбік для гітари https://jam.ua/guitar_combo буває наступних типів за механізмом роботи:

  • лампові;
  • транзисторні;
  • гібридні.

Останні поєднують в собі переваги двох попередніх. Транзисторні комбопідсилювачі – найбільш поширені, через свою невисоку вартість. А ось лампові – це своєрідна еліта в світі комбіків. Вони видають гранично чистий без спотворень звук. Досить зіграти щось без використання ефектів, і ви почуєте цю очевидну різницю. Природно, вартість у них набагато вище.
критерії вибору

Власне, атрибутів порівняння і оцінки комбопідсилювачів для гітари не так і багато:

  • потужність;
  • тип;
  • додаткові можливості;
  • вартість;
  • виробник.

Можна ще вказати якість звуку. Але це занадто суб’єктивне поняття, яке не завжди буває одностайним навіть у експертів.

Деталі вибору

Якщо вам потрібен домашній комбік, незалежно від того, гітара акустична або електрична, з головою вистачить потужності до 30 Вт. Така техніка компактна і з нею досить легко при необхідності переміщатися. До 150 Вт – моделі для студій і, можливо, репетиційної бази, а в районі 1-2 кВт вже версії для концертних виступів.

Що стосується типу комбіка, то поки ви не освоїте інструмент на належному рівні, можна цілком задовольнятися транзисторним підсилювачем. Йти на принцип і брати відразу лампове диво можна хіба що, дійсно з принципу або якщо ви естет, який не сприймає ніяких варіантів крім максимальної чистоти звуку.

Зверніть увагу на наявність всіх потрібних вам роз’ємів. Чи не рекомендуємо вибирати комбопідсилювачі з вбудованими ефектами. Краще все це купувати окремо, причому кожен конкретно ефект.
Виробник і ціна

Серед найбільш значущих компаній, що випускають комбопідсилювачі для гітар, можна назвати Marshall, Hughes & Kettner, Ibanez, Fender. Але це лише умовні орієнтири і не варто гнатися за брендом. Цілком пристойні моделі комбіків ви без зусиль знайдете і в бюджетному сегменті.

Голос Сокальщини на GoogleNews