Цікаво знати

Про виплату одноразової грошової допомоги інвалідам війни, учасникам бойових дій, та учасникам війни

7 травня Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 540 «Про деякі питання виплати разової грошової допомоги передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань». Як повідомила начальниця відділу обслуговування громадян № 5 м. Червонограда (сервісний центр) ГУ Пенсійного Фонду України Світлана Сідельник, такі одноразові виплати щороку здійснювалися до 5 травня. Зокрема, таким категоріям громадян, як інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, сім’ї померлих (загиблих) учасників бойових дій та інші.

До 2022 року ці виплати проводило Управління праці та соціального захисту населення. Цьогоріч разом із пенсією за червень була здійснена одноразова травнева виплата. Для прикладу, якщо особа має статус учасника бойових дій, в червні її пенсія була більшою на 1491 грн. Учасники війни, особи, які були насильно вивезені на примусові роботи отримали пенсію більшу на 612 грн.

Відтак у місцеве відділення Пенсійного фонду звертаються громадяни із запитанням: «Чому у липні пенсії є нижчими, ніж у червні?». Як зазначила Світлана Сідельник, це були одноразові виплати, які передбачені урядовою постановою, у липні їх уже не буде. Відповідно громадянам не потрібно звертатися в сервісний центр за уточненням розміру пенсій. Усі виплати здійснюються згідно з нормами чинного законодавства.

Голос Сокальщини на GoogleNews