Цікаво знати

Про встановлення доплати до підвищення пенсії

Кабінетом Міністрів України 20.06.2011 р. прийнято постанову №690 "Про встановлення доплати до підвищення пенсії членам сімей загиблих (тих, хто пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Цією постановою з 1. 07. 2011 р. членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб, зазначених у п. 1 ст. 10 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (це, зокрема, члени сімей загиблих,тих, що пропали безвісти) військовослужбовців, партизан, підпільників, учасників бойових дій на територіях інших держав та прирівняних до них осіб) встановлено доплату до підвищення, яке встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соцдопомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до ч. 4 ст. 15 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" для того, щоб розмір зазначеного підвищення становив 36% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Нагадуємо, що до 1.07.2011 р. розмір підвищення пенсії для зазначеної категорії громадян становив 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Нагадуємо, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, затверджені на рівні 764 грн. з 1 квітня 2011 року, з жовтня  784 грн., з грудня  800 грн.

Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області у зв’язку з прийняттям зазначеної вище постанови з 1 липня 2011 року провело перерахунки пенсій 21 особі з числа членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб, зазначених у п. 1 ст. 10 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Доплата по проведених перерахунках в розмірі 84,04 грн. виплачена основними виплатними відомостями в липні 2011 року.

У разі подальшої зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде проводитись перерахунок, виходячи з розміру встановленого прожиткового •мінімуму. Зокрема, ці зміни відбудуться ще у 2011 році: з 1 жовтня та 1 грудня.

Інна ЛЄПЬОХІНА,
заступник начальника управління Пенсійного Фонду України в Сокальському районі Львівської області  начальник відділу пенсійного забезпечення.

Голос Сокальщини на GoogleNews