Цікаво знати

Проблема розташування пивного шатра біля дитячого майданчика поруч з будинком №60 по вул. Героїв УПА в Сокалі

Нещодавно біля будинків №№57, 60, 61, 62, що по вул. Героїв УПА в Сокалі, облаштували новий дитячий майданчик, на який виділили гроші обласна та міська ради, а також частину коштів вклав приватний підприємець п. Фігурко. Всі раділи і дякували п. Фігурку за благодійний внесок, але ніхто на той час не міг уявити, що розпивання алкогольних напоїв біля того ж дитячого майданчика стане нормою для п. Фігурка і місцевої влади.

Мешканці будинку №60 звернулися до мене, як депутата міської ради, з проханням заборонити розташування пивного шатра біля дитячого майданчика на прибудинковій території спального району, адже люди скаржаться на шум, крики, лайку під їх вікнами у вечірній час. Пан Фігурко без згоди мешканців будинку хотів розширити свій бізнес на прибудинковій території. Коли попросила його показати дозвільні документи на встановлення пивного шатра і використання додаткової площі, то їх у нього не було.

Коли від імені жителів я написала звернення з підписами 25 мешканців не тільки будинку №60, а й навколишніх будинків, до голови міської ради п. Зарічного: заборонити розміщення пивного шатра на прибудинковій території, неподалік дитсадка, тому що порушуються всі норми – моральні, санітарні, адміністративні, – то отримала відповідь, що п. Фігурка зобов’язано надати пакет документів про встановлення тимчасового сезонного шатра. Наголошую: не заборонити, а надати пакет документів. І їх почали готувати швидкими темпами, але вже не на шатро, а на споруду малої архітектурної форми (МАФ). Це питання винесли на сесію міської ради, яка відбулась 12 червня ц. р. Зазначу, що депутати профільної комісії не були залучені до вибору місць на розташування МАФ. На сесію прийшли мешканці будинку №60, чиї вікна виходять у двір, де стоїть пивне шатро, і сказали, що вони категорично проти розташування цього шатра, адже там розпивають спиртні напої. На жаль, прохання мешканців, мої переконання, що біля дитсадка, дитячих майданчиків і на прибудинкових територіях не повинно бути пивних і споруд малих архітектурних форм, що людська мораль на всі часи є однаковою, були даремними. Міський голова Б. Зарічний сказав, що МАФ буде перенесено на десять метрів від дитячого майданчика, а значить, від вікон одних квартир – ближче до вікон і під’їздів інших. Але ж це не вирішує питання, десять метрів не змінить ситуацію. Ті ж діти будуть бігати і заглядати, як дорослі дяді і тьоті розпивають алкоголь у пивному шатрі чи МАФ, і змалечку сприйматимуть це за норму. І як не виховуй їх вдома, коли біля дитячого майданчика бачитимуть захмелілих дорослих, то в їх голови закрадатимуться відповідні думки і сумніви стосовно виховання.

І ще маю слово до депутатів, які живуть у приватних будинках. Ви хочете на своєму подвір’ї тиші і порядку, і люди, які живуть у багатоповерхівках, також цього бажають. Тож зрозумійте нас. Поки що нас розуміють тільки депутати від фракції ВО «Свобода» в міській раді. Але, на жаль, вони в меншості. Мешканці будинку №60 не проти бізнесу п. Фігурка, який він веде у підвальному приміщенні, але якщо хоче його розширювати, нехай знайде собі інше місце, а не біля дитячого майданчика і дитсадка. Жителі цього будинку просять п. Фігурка призупинити виготовлення документів на МАФ і не загострювати протистояння. Не буде користі від бізнесу, яким невдоволені люди. А до міського голови звертаюсь із проханням прислухатися до думки мешканців і заборонити встановлення МАФ у цьому районі. Адже саме ми, Ваші виборці, довірили Вам керувати містом, тому мають право вимагати від Вас вирішення цього питання на користь територіальної громади Сокаля, а не для задоволення приватних бізнесових інтересів окремих підприємців.

Ще до пані Фігурко. Я, як депутат, ніколи не говорила, що діти, якими опікується п. К. Н., голодні. А навпаки наголошувала, який приклад беруть ці діти, котрих позбавили батьківської опіки, а вони щодня дивляться, як у Вашому шатрі розпивають алкоголь. І до якого цинізму треба дійти, щоб сьогодні розпивання алкоголю тут вважали нормою? Скарги мешканців і несприйняття Вашого пивного шатра морально свідомими людьми Ви вважаєте оманою. Гріш Вам ціна. Ще раз наголошую, що таких пивних шатрів не повинно бути на прибудинкових територіях.

Надія БАГРІЙ,
депутат Сокальської міської ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews