Цікаво знати

“Процес 59” показав справжню суть більшовицької тоталітарної системи», – історик Андрій Сова

15 січня 1941 року розпочався «Процес 59».  Саме така кількість молодих українців – 22 жінки та 37 чоловіків, віком від 15 до 30 років, потрапили на лаву підсудних.

Закритий політичний процес, проведений радянськими карально-репресивними органами у Львові 15-18 січня 1941, став одним з найдраматичніших моментів першого приходу радянської влади на західноукраїнські землі.

Заарештованих, здебільшого студентів львівських вишів, звинуватили в приналежності до ОУН та антидержавній діяльності.

Протягом слідства підсудні зазнавали тортур. Слідчі забороняли їм спати, а самі допити проводили вночі.

Судова розправа виявилася надзвичайно жорстокою – із загальної кількості заарештованих 42-х було засуджено до найвищої міри покарання – розстрілу; 17 отримали по 10 років ув’язнення у виправно-трудових таборах СРСР та позбавлення громадянських прав на 5 років.

“Великий судовий “Процес 59″ показав справжню суть більшовицької тоталітарної системи в межах квазідержави УРСР. Лише гідна поведінка українців на судових засіданнях не дозволила окупантам досягнути своєї поставленої мети. Засуджені вчергове продемонстрували всьому цивілізаційному світові, що українці є окремою нацією, яка, незважаючи на чергову окупацію, прагне до створення Української Самостійної Соборної Держави”, – зазначив історик Андрій Сова.

Андрій Пташник

"Процес 59" показав справжню суть більшовицької тоталітарної системи», - історик Андрій Сова

Голос Сокальщини на GoogleNews