Важливу роль в експлуатації літального радіокерованого квадрокоптера грають пропелери. У зв’язку з чим при їх виборі в першу чергу варто врахувати з чого виготовляють. Має місце бути і геометрична структура елемента. У продажу найчастіше зустрічаються склопластикові і карбонові пропелери.
Важливо! М’які лопасті в польоті повільні і пасивні. Жорсткі забезпечують відмінну маневреність дрона в польоті. Швидкість – їх стихія.
Про матеріали
На характеристики пристрою великий вплив робить саме матеріал, з якого виконуються пропелери. Найпопулярніші матеріали для цих цілей: карбон і склопластик.
Що стосується останнього, то це бюджетний варіант. Як правило, такий матеріал вибирають для виготовлення пропелерів моделей, призначених для новачків. Плюс їх у тому, що вони не деформуються і забезпечують хороший політ, також їх можна підрізати.
Що стосується карбонових моделей, то за ціною вони в кілька разів перевищують моделі зі склопластику. Але, незважаючи на це, вони повністю виправдовують свою вартість. Вибирають їх, як правило, для експлуатації Мультикоптер в екстремальних умовах. Жорсткі пропелери дозволяють пристрою продемонструвати піруети вищого класу. Карбонові пропелери відрізняються високою точністю балансування.
Зустрічаються також, але набагато рідше, дерев’яні пропелери. Мабуть, сьогодні їх цілком можна назвати легендою. Вийшли вони з ужитку через велику вагу і схильності до викривлення. Одако їх досі використовують на літаках.
Особливості
Важливу роль при виборі пропелерів грає вага. Це обумовлено тим, що додаткове навантаження сприяє зниженню маневреності. У цьому випадку виграє карбон.
Важкі пропелери актуальні лише при пасивному способі управління. Але якщо на перше місце ви ставите швидкість, то ваш вибір – це карбон.
Центр тяжкості робочого елемент – другий не менш важливий момент, тому що він безпосередньо відбивається на робочих характеристиках пристрою.
Обидва матеріали досить сильно відрізняються між собою. Якщо ви плануєте просто насолоджуватися польотом дрона і при цьому не виконувати будь-яких трюків в повітрі, то в цьому випадку цілком підійде склопластик.
Але якщо ви любитель швидкості, екстриму і вважаєте за краще відкривати для себе нові можливості, то в цьому випадку карбон в пріоритеті. З такими лопатями маневреність і бойовий дух вам забезпечений.