Головна / Цікаво знати / Працюємо за принципом «єдиного вікна»

Працюємо за принципом «єдиного вікна»

Для того, щоб підприємцю не доводилось оббивати пороги всіх установ, було прийняте рішення про створення єдиних дозвільних центрів та запровадження видачі дозвільних документів виключно через дозвільні центри за принципом «єдиного вікна». Ця система запозичена в європейських країнах для розвитку і підтримки підприємництва в Україні. Ще з 2005 року розпочав свою діяльність Дозвільний центр Сокальської РДА, за ці роки його робота удосконалювалася, зазнавала певних змін, супроводжувалася прийняттям додаткових законодавчих актів. 

Дозвільний центр – це робочий орган Сокальської РДА, в якому представники місцевих дозвільних органів і державний адміністратор діють за принципом організаційної єдності щодо видачі документів дозвільного характеру суб’єктам господарської діяльності (підприємцям). Основна функція дозвільного центру – це забезпечення видачі документів дозвільного характеру за принципом «єдиного вікна» Дозвільні документи оформляють місцеві дозвільні органи, але видає їх державний адміністратор, який веде реєстр видачі документів дозвільного характеру. З 1 січня набрав чинності Закон України «Про зміни до Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності», де зазначено , що з 1 січня 2012 року всі документи дозвільного характеру, оформлені регіональними та місцевими дозвільними органами, видаються виключно через державного адміністратора у дозвільному центрі. Окремим законом обумовили перелік документів, які мають видаватися у дозвільних центрах по всій Україні.
 
Дозвільні документи – це рішення, висновок, дозвіл, погодження, свідоцтво чи інший документ, які дозвільний орган зобов’язаний видати суб’єкту господарювання в разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності. Підприємці можуть звертатися у дозвільний центр за необхідною інформацією чи консультацією, за переліком документів для отримання документа дозвільного характеру.
 
Статтею 6 Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» передбачено підключення дозвільних центрів до Реєстру документів дозвільного характеру. В квітні 2012 року був підписаний договір між Сокальською РДА та Державним підприємством «Інформаційно-ресурсний центр» про надання послуг технічного адміністрування автоматизованих робочих місць державних адміністраторів Реєстру документів дозвільного характеру. З червня 2012 року державним адміністратором ведеться Реєстр документів дозвільного характеру. Зараз потрібно вдосконалювати дозвільну систему, приводити її у відповідність до Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності». Депутатами Сокальської районної ради 6 грудня 2012 року на сесії районної ради було підтримане рішення про виділення коштів на надання послуг технічної підтримки та забезпечення безперервного зв’язку з Автоматизованою інформаційною системою ведення Реєстру документів дозвільного характеру.
 
За минулий рік у Дозвільному центрі було видано 58 документів дозвільного характеру, а за 11 місяців 2012 року – 160 документів дозвільного характеру.
 
Інформацію про Дозвільний центр, про документи дозвільного характеру, які видаються державним адміністратором, та про місцеві дозвільні органи, які співпрацюють з дозвільним центром можна знайти в мережі Інтернет на сайті Сокальської райдержадміністрації.
 
Ірина РУДЕНКО, державний адміністратор Сокальської РДА. 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!