Цікаво знати

Роботи виконали, а кошти не всі проплатили

Нещодавно у Сокальській районній раді пройшло засідання форуму місцевого розвитку за участю координатора від проекту ЄС ПРООН Ігоря Назара, під головуванням заступника голови районної ради Володимира Чуба, на якій розглянули питання участі Волсвинської, Варязької, Ванівської, Тартаківської сільських рад у конкурсі мікропроектів ЄС ПРООН. Це чотири громади, які пройшли відбір на усіх етапах конкурсу: у 2012-ому підписали угоду, вона діє до травня 2015 року, і проекти реалізовуються. Ці чотири проекти з різних напрямів – охорона здоров'я, освіта, дошкільна освіта, встановлення вуличного освітлення. В 2013 р. планували завершити реалізацію двох з них – встановити енергозберігаючі вікна у Волсвинській школі та відремонтувати ФАП у с. Глухів.

Ванівський сільський голова Галина Пагула повідомила, що на ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в с. Глухів не профінансовано 34 тис. грн. з обласного бюджету, всі інші кошти пройшли. Зроблено чимало: перекрили дах металочерепицею, встановили індивідуальне опалення, підвели воду, залишилося ще встановити санвузли і троє дверей. Заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергій Касьян зауважив, що необхідно відремонтувати кахельну піч, яка там стоїть, – це буде альтернативне опалення у випадку виникнення непередбачуваних обставин. Голова громадської організації «Єдність с. Глухів» Катерина Захаревич зазначила, що громада села задоволена участю в проекті, який залучив додаткове фінансування для розв'язання нагальної проблеми у селі. Вона попросила заступника голови районної ради Володимира Чуба, щоб на 2014 рік у районному бюджеті теж запланували гроші на співфінансування проектів для територіальних громад.

Волсвинський сільський голова Віктор Притулко підкреслив, що громада спільно з громадською організацією «Світанок» вирішили замінювати старі вікна у Волсвинській школі на нові, енергозберігаючі. Роботи виконані, вікна замінені, тобто проект майже завершено. Всі членські внески від громадської організації оплачені, кошти з районного та обласного бюджетів теж пройшли, залишилося зробити лише підсумковий звіт по проекту.

У Варязькій сільській раді реалізовують проект щодо реконструкції даху в дитячому садочку. Сільський голова Юрій Городько сказав, що проект реалізованo на 60 відсотків. Ще не утеплили горище, не поставили водостічні труби і лише частково встановили снігозатримувачі. Профінансовано 27760 грн. коштом сільської ради, 24998,39 грн. – з обласного бюджету, зобов'язання були зареєстровані, але досі не профінансовані, така ж ситуація і з 30000 тис. грн. з районного бюджету, 9000 тис. грн. з обласного бюджету профінансовано. Підрядник зобов'язання виконав, а кошти за роботи досі не отримав.

У Тартакові громада вирішила провести вуличне освітлення. Сільський голова Степан Орловський зазначив, що роботи виконані на 102 тис. грн., тобто проект зреалізовано на 80%. Залишилося провести освітлення на двох вулицях. Зобов'язання зареєстровані на 61 тис. грн, але наразі не профінансовані.

Усі чотири громади взялися за нелегку роботу – реалізацію проектів. У Ванові та Волсвині вдалося швидше їх втілити в життя, а Тартаків та Варяж, сподіваємось, цьогоріч теж – завершать. Підрядні організації, які працюють над їх реалізацією, добре виконали заплановані роботи. Залишається лише одна проблема – фінансування. Чомусь платежі не завжди вчасно проходять через казначейство. Про це заявляли усі присутні на нараді. Добре, що є люди, кому небайдужа доля села, де живуть, працюють, і вони беруться за таку відповідальну роботу. Сподіваємось, уже в 2014 році роботу над проектами завершать.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.