Головна / Цікаво знати / На Львівщині місцева влада закликає утриматися від спалювання післяжнивних залишків
фото ілюстративне

На Львівщині місцева влада закликає утриматися від спалювання післяжнивних залишків

Сухе і спекотне літо сприяє встановленню надзвичайно високої пожежної небезпеки навколишнього середовища, тож кожному із нас потрібно бути уважним і вкрай обережним при користуванні вогнем. Одним із напрямків, що сьогодні викликає чи не найбільшу увагу вогнеборців є безпека полів, з яких уже зібрано урожай і післяжнивні залишки просто спалюють.

Знищення стерні таким способом може не лише спричинити степові та лісові пожежі, що призведе до знищення дерев, рослин та диких тварин, а й виникає загроза розповсюдження вогню на населені пункти, розташовані поряд із полями.

При згорянні рослинних залишків у повітря потрапляє пил, окис азоту, чадний газ, важкі метали і канцерогенні сполуки, які спричиняють захворювання верхніх дихальних шляхів, ракові захворювання.

Окрім пожежної небезпеки, існує реальна екологічна загроза – забруднення повітря та втрата корисних для ґрунту мікроорганізмів.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг тягне за собою адміністративну відповідальність.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 − 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!