Головна / Цікаво знати / Рак горла: 5 ранніх ознак, які варто знати кожному

Рак горла: 5 ранніх ознак, які варто знати кожному

Ви в групі особливого ризику, якщо багато курили, зловживали алкоголем, а також якщо у вас або вашого партнера діагностований вірус папіломи людини.

 

Щорічно у всьому світі реєструється 300 тисяч нових випадків раку гортані. Незважаючи на те, що цей вид раку вважається переважно «чоловічим» (жінки хворіють їм в 15-20 разів рідше), все одно важливо знати ранні ознаки захворювання. Ваш персональний ризик підвищується, якщо у вас тривала історія куріння або надмірного вживання алкоголю, а також якщо ви старше 60 років або у вас або вашого партнера був діагностований ВПЛ (вірус папіломи людини). Зверніть увагу на ранні ознаки раку горла і зверніться до лікаря, якщо помітите в собі які-небудь з них.

Збільшені лімфовузли

Постійно збільшені і тім більш болючі лімфатичні вузли, які розташовані в області шиї під щелепою — привід як можна швидше звернути до лікаря. Можуть бути інші, більш нешкідливі причини, які змушують лімфовузли збільшуватися в розмірах, але в будь-якому випадку це свідчення того, що в організмі відбувається якийсь небажаний процес.

Крім того, вузлики і шишки можуть з’являтися в області шиї, горла і нижньої щелепи за метастазів, тому обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили щось незвичне в цій області.

Зміна голосу

Пухлина часто формується на голосових зв’язках, що викликає захриплість, а також зміна звуку та висоти тону голосу. Якщо захриплість не проходити протягом двох тижнів, обов’язково звертайтеся до лікаря.

Відчуття стороннього тіла в горлі

Ще один поширений рання ознака раку горла — відчуття, що якийсь предмет наче застряг у горлі і заважає нормально ковтати, розмовляти або навіть дихати. Відбувається це із-за того, що зростаюча пухлина блокує частину гортані — терміново зверніться до лікаря!

Біль у вусі

Як не дивно, біль у вусі, особливо тривала і не піддається звичним методам лікування, також може свідчити про зростання в горлі пухлини. Навіть якщо біль не дуже сильна, ні в якому разі не треба її терпіти — обов’язково звертайтеся до лікаря.

Постійний біль в горлі

Не така гостра, як при ангіні, але тривала і виснажлива — такого роду біль часто супроводжує розвивається рак горла. Не намагайтеся самостійно з нею впоратися — звертайтеся до лікаря!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

17 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!