Головна / Цікаво знати / Рак горла – звідки береться, як виявляється і що робити

Рак горла – звідки береться, як виявляється і що робити

Рак горла в медичному співтоваристві прийнято розділяти на пухлини глотки і пухлини гортані. Однак причини, симптоми і перебіг захворювань однакові, тому трохи простіше і набагато корисніше буде описувати їх як дно захворювання – рак горла.

Зустрічається рак горла досить часто – це захворювання входить в ТОП-20 онкозахворювань. І, до слова, одне з небагатьох онкостатістіка по якому поліпшується. Вчені пов’язують це з усе більш масовою відмовою від куріння, який спостерігається в усьому світі.

До слова, це підтверджує припущення про те, що одним з основних причин, чому виникає рак горла, є куріння. Крім цього медицина виділяє такі фактори, як інфекційні захворювання відповідної області, в т.ч. папіломавірус, а також пряму дію інших канцерогенів – алкоголь, травмує тканини, вплив хімічних речовин, у т.ч. зважених у повітрі і т.д. В зоні найбільшого ризику – пацієнти, що проходять лікування від хронічного ларингіту або лейкоплакии.

На наявність раку гортані найчастіше вказують такі симптоми, як зміна голосу, його втрата, беспокоящий легкий кашель, першіння і сухість у горлі, підвищене слиновиділення. У міру зростання до симптомів раку горла можуть додасться утруднення дихання, задишка. Важливо звернути увагу і на біль у горлі, подібної стій, яка викликається при ангіні, але на яку не діють прописані лікарем пігулки від болю в горлі, мають місцеву анестезуючу (знеболювальне) дію.

Згодом до цих симптомів приєднуються відчуття “клубка в горлі” чужорідного тіла, яке неможливо проковтнути, а також поколювання і здавлювання. Ще одним симптомом, на який обов’язково потрібно звернути увагу, є утруднення при ковтанні. Саме за таким симптому найчастіше вдається виявити рак горла на ранній стадії його розвитку. Пізніше, ковтання стає болючим.

Подальші симптоми для точної постановки мають значення вже в динаміці – самі по собі вони можуть вказувати на безліч різних захворювань. До них відносяться порушення рухливості шиї, що викликається проростанням пухлини або її метастазів в тканини м’язів. Також спостерігається часткова втрата чутливості в деяких частинах голови і шиї, що викликаються здавленням розростається пухлиною сусідніх нервових закінчень. Спостерігається також біль у вусі, пов’язаної з горлом допомогою слухової труби.

На жаль. найчастіше пацієнти звертаються до лікаря, коли у них виникають симптоми, які свідчать про пізніх стадіях раку горла – кровохаркання, втрата ваги, збільшення лімфовузлів. У такому випадку ефективність можливого лікування різко знижується.

Безпеки – багато не буває. І, швидше за все, Ваші симптомів не будуть свідчити про онкологію. Але все одно, чому б не звернутися до лікаря прямо зараз.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seven + 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!