Цікаво знати

Рак печінки: ранні симптоми, які не можна пропустити

За останні 30 років поширеність цього виду раку подвоїлася. Розповідаємо, на які ранні ознаки потрібно звернути увагу, а також які чинники підвищують ризик.

Щорічно в світі реєструється 600 тисяч випадків раку печінки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за останні 30 років відносний ризик цього захворювання подвоївся і тепер становить 6,5 випадків на кожні 100 тисяч населення. На жаль, ця пухлина практично ніяк себе не проявляє, і тому особливо важливо регулярно робити УЗД печінки (і інших органів черевної порожнини), а також проходити обстеження у лікаря. Крім того, є деякі ранні ознаки, помітивши які, важливо терміново звернутися до лікаря. Ми зібрали 4 ранніх симптому раку печення, а також 4 фактора, які підвищують ризик його розвитку.

 

Незвичайна біль в області живота

Більшість пацієнтів з раком печінки повідомляли про біль, локалізованої у верхній правій частині живота. Причому в більшості випадків вона відчувається тільки при натисканні. Втім, ці відчуття також можуть свідчити про розвиток гепатиті, захворюваннях підшлункової залози або жовчного міхура: у будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте біль в животі справа протягом тижня і більше, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

 

Втрата ваги

Безпричинна втрата ваги, яка настає без жодних зусиль з вашого боку, в більшості випадків свідчить про будь-які небажані і навіть небезпечні процеси, що відбуваються в нашому організмі. І одним з них може бути пухлина, яка розвивається в печінці. Якщо ви схудли на 5 і більше кілограмів, нічого для цього не роблячи, обов’язково зверніться до лікаря!

 

Ви швидко наїдаєтеся

Ще один симптом, що супроводжують розвиток пухлини – втрата апетиту. Нам потрібно менше їжі, щоб відчути себе ситим, а відчуття голоду тепер настає пізніше. Якщо це ваш випадок і особливо якщо втрата або зниження апетиту супроводжується іншими симптомами, як можна швидше зверніться до лікаря.

 

Пожовкла шкіра або білки очей

Ці симптоми майже завжди говорять про якісь збої в роботі печінки і порушення її здоров’я. Але якщо до жовтизни додаються інші зазначені вище симптоми, або якщо у вас в житті присутні фактори, що підвищують ризик раку печінки, вам особливо важливо звернути увагу лікаря на підвищену імовірність пухлини.

 

Фактори, що підвищують ризик раку печінки

Перенесений гепатит С

Якщо ви коли-то перенесли це захворювання, протягом 10 років після постановки діагнозу ваш ризик отримати рак печінки залишається підвищеним. Лікарі рекомендують вам регулярно робити УЗД печінки, а також уважно стежити за її станом і при будь-яких змінах в самопочутті терміново звертатися до лікаря.

гепатит В

Якщо ви коли-то перехворіли гепатитом В або не отримали щеплення від цього захворювання, ви також потрапляєте до групи підвищеного ризику раку печінки. Крім щорічного УЗД органів черевної порожнини, лікарі рекомендують регулярно здавати аналіз крові на білок альфа-фетопротеїн, який допомагає виявити розвивається рак печінки на ранніх стадіях.

Зловживання алкоголем

У людей, які п’ють занадто багато алкоголю, пошкоджені клітини печінки часто замінюються рубцевою тканиною: за даними досліджень Американського онкологічного товариства, це істотно підвищує ризик розвитку небезпечних пухлин.

ожиріння

Ще один фактор, що підвищує ризик раку печінки – це неалкогольна жирова хвороба печінки. Саме діабет і ожиріння винні в подвоєнні поширеності раку печінки. Зрозуміло, 5 і навіть 10 зайві кілограми чи істотно вплинуть на ваш персональний ризик раку печінки, але якщо вам ІМТ перевищує рекомендовану норму, вам слід дуже уважно ставитися до своєї печінки і регулярно перевіряти її стан.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.