Картини великих розмірів – це ідеальні прикраси стін заміських будинків, міських квартир або сучасних офісних приміщень, в якому б стилі вони не були витримані. Але варто враховувати, що обрамлення полотен, що перевищують 1,5 метрів, складний процес. Щоб правильно підійти до питання оформлення таких творів, ознайомтеся з рекомендаціями фахівців на сайті багетній майстерні www.salon-baget.ua.
Музейний формат
Винахід полотна для живопису дало привід майстрам по дереву задуматися над розробкою нових технологій виготовлення багета, як окремої планки ще в ХVI столітті. На сьогоднішній день в музеях збереглися масштабні роботи відомих художників в оригінальних рамках для картин, в тому числі, великих розмірів. Паоло Веронезе написав «Шлюб в Кані Галілейській» в 1562 році на полотні 6,8х9,9 м, який був оформлений в широкий багет золотого відтінку. Твір Іванова А.А. «Явище Христа народу» разом з дерев’яною багатоступінчастої рамою становить близько 40 м2. Шедевр Айвазовського І.К. «Серед хвиль» – 2,48х4,25 м, він обрамлений тонкою планкою в дусі мінімалізму.
Розширюємо межі
Перераховані вище полотна написані для музеїв, але є і такі роботи, які будуть доречно виглядати і в невеликій квартирі. Підібравши вірний дизайнерський хід, можна навіть візуально розширити простір.
Визначаємося зі стилем
Репродукції відомих художників епохи Просвітництва і Нового часу вимагають відповідного інтер’єру і ограновування. Бароко, рококо, ампір люблять рами ліпні, різьблені, з застосуванням золотого, срібного патинування – все це елементи «палацової класики».
Авангардні твори в профілі L-образного перетину прикрасять сучасні інтер’єри.
Мінімалізму властиві скромність і функціональність. Підберіть для суворої графіки або ніжною акварельного живопису тонкий профіль деревних відтінків.
Правила розташування
- Полотно слід розмістити так, щоб його можна було розглянути на відстані не менше одного метра.
- Горизонтальні об’єкти подовжують простір, вертикальні – розширюють.
- Для стін з яскравою фактурою або великим орнаментом великі об’єкти краще оформляти не тільки в рами для картин, але ще і паспарту. Цей хід пом’якшить грань між стіною і зображенням.
- Якщо ви плануєте розмістити кілька арт-об’єктів, скористайтеся системою галерейного підвіски. В цьому випадку маленькі твори варто розташувати над великими, а не навпаки.
- Розгляньте варіант настінного розпису. Для посилення архітектурної виразності виділіть арт-сюжет за допомогою багетних карнизів і пілястрів.
Щоб ви не вибрали, класичну олійний живопис на полотні або сучасні роботи, надруковані на широкоформатному принтері, запорукою якісного оформлення послужить міцний підрамник і правильно підібрана рама для картини. Від цих складових залежить наскільки гармонійно арт-об’єкт впишеться в ваш інтер’єр і як довго він вам прослужить. Вивчайте варіанти оформлення музейних експонатів, беріть на озброєння секрети готових робіт багетних майстерень, експериментуйте, це зробить ваше життя більш розмаїтим, а інтер’єр цікавіше.