Головна / Цікаво знати / Резервне копіювання серверів Linux – огляд функції Bacula Enterprise
Резервне копіювання серверів Linux

Резервне копіювання серверів Linux – огляд функції Bacula Enterprise

Програмне забезпечення для резервного копіювання та відновлення ОС Linux від Bacula Systems може використовуватися як на самій операційній системі Linux, так і на ОС Windows, хоча в даній публікації обговорюється можливість використання утиліти стосовно ОС Linux. Резервне копіювання серверів Linux і їх відновлення включає в себе кілька елементів, кожен з яких створений для виконання одного завдання при відновленні системи. Існують чітко прописані процедури по установці, розгортання і використання утиліти Bare Metal Recovery, а також процедури з виконання відновлення на голе залізо.

Основні переваги утиліти Bare Metal Restore

Основними перевагами утиліти Bare Metal Restore від Bacula є:

  • Резервне копіювання даних Linux без переривання процесів і без простою систем
  • Запуск критично важливих систем протягом декількох хвилин
  • Відновлення системи Linux з резервних копій на окремій машині
  • Створення образів ISO, які можна завантажувати (з CD дисків, USB флеш-пам’яті, і т.д.)
  • Гнучкий та чітко зрозумілий інтерфейс з опціями для різних процедур
  • Можливість клонування машин

Процедура відновлення системи Linux на «голе залізо» передбачає збір системної інформації під час резервного копіювання та використання цієї інформації під час Bare Metal Restore сесії для настройки нового апаратного кошти, щоб можна було відразу після завершення процедури використовувати відновлену систему, додатки і дані. Користувачеві не потрібно виконувати ніякі інші дії, щоб здійснити резервне копіювання Linux, після відповідного конфігурації завдань. Під час відновлення, дані про розподіл основного диска на розділи будуть вилучені з відповідного бекапа Linux для настройки цільової машини, щоб можна було правильно налаштувати відновлювану систему. Тільки після цього буде ініційований сам процес відновлення. Ці кроки, вибір клієнта для відновлення, а також вибір точки відновлення виконуються з використанням зручного графічного інтерфейсу, який є частиною образу Linux Bare Metal Restore від Bacula Systems. Цей ISO образ можна записати на CD або DVD диск, або на USB флеш-карту. Також можна кастомізуватиь образ, використовуючи інформацію, що відноситься до вашої інфраструктурі. Найважливіша перевага даного підходу полягає в тому, що на носії для відновлення не зберігається конкретна інформація вихідної системи, що дозволяє застосовувати тільки один носій для аварійного відновлення системи, прив’язаний до конкретного сайту.

Налаштування резервного копіювання та відновлення Linux на «голе залізо»

Для налаштувань Linux Bare Metal Restore для Bacula Enterprise Edition необхідно виконати дії по налаштування та конфігурації необхідної інфраструктури Linux Bare Metal Restore. Під цим мається на увазі установка клієнта Bacula Enterprise і активація функції Bare Metal Restore в резервної копії.

Завдання щодо створення резервної копії, які повинні підтримувати функцію Bare Metal Restore, повинні відповідати двом вимогам. Перша вимога полягає в тому, що повинна бути згенерована і скопійована в резервну копію критична системна інформація. Друга вимога полягає в тому, що всі необхідні файлові системи, повинні бути включені в завдання. Перша вимога виконати досить просто: до початку резервного копіювання необхідно запустити виконання скрипта, що генерує необхідну інформацію.

Підготовка до відновлення системи Linux на голе залізо

Щоб завершити конфігурування процедури Bare Metal Recovery, необхідно задати ресурс Rescue Client, який буде використовуватися під час відновлення (дивіться приклад 1). Під час відновлення Linux на голе залізо, Linux Bare Metal Restore потрібно звернутися до служби Bacula Director. Для цього в файлі конфігурації Director’а необхідно визначити ресурс консолі. З метою безпеки використовується ім’я Console, яке можна налаштувати з обмеженими повноваженнями. Ресурс Console для використання Linux Bare Metal Restore показана більш детально на backup-solutions.ru.

Продовження статті Резервне копіювання серверів Linux. Відновлення Linux на «голе залізо»: https://www.backup-solutions.ru/vosstanovlenie-linux-server-na-goloe-zhelezo/

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × one =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!