Однак якщо така необхідність назріє, слід правильно розрахувати параметри фотоелектричної станції, виходячи з міркувань рентабельності та доцільності.
Перше, на що слід звернути увагу, це віддаленість будинку від ліній електропередач. Це важливий параметр, так як доцільність встановлення автономної фотоелектричної системи зростає з віддаленням від ЛЕП. При цьому умовно можна сказати, що економічно обґрунтована така міра при видаленні від ЛЕП на 1-1,5 кілометра.
Другим етапом буде розрахунок кількості необхідних для нормального функціонування будинку фотоелектричних елементів (модулів). Щоб це зробити потрібно знати вихідні дані:
- енергоємність будинку;
- номінальна потужність окремого фото модуля;
- коефіцієнт інсоляції для вашої місцевості.
Енергоємність будинку визначається шляхом експериментального обчислення середньодобового споживання електроенергії всіма приладами в будинку. Більш детальніше ви можете ознайомитися на сайті – самостійно розрахувати потужність батарей, необхідних для вашого будинку. Компанія Huawei – лідер на ринку незалежного енергозабезпечення вашого будинку.
Номінальна потужність модуля присутня в його технічних характеристиках.
А ось коефіцієнт інсоляції модуля, який показує ефективність його майбутньої роботи в певні проміжки часу і сезони, можна знайти в Інтернеті або спеціальній літературі.
Третій етап передбачає нескладні математичні операції, що дозволяють розрахувати потужність ФЕС, яка би вас задовільнила за всіма параметрами.
Наприклад, якщо ви в середньому споживаєте 5кВт*год електроенергії, номінальна потужність купленого вами модуля 160Вт, а коефіцієнт інсоляції для вас цікавить проміжку часу становить 5, то розрахунки будуть виглядати наступним чином.
Середньодобова вироблення енергії одним модулем: 170Вт×5 850Вт*ч.
Для наших потреб в 5кВт*год знадобиться 5000Вт*год/850Вт*год 6 модулів.
Якщо ж об'єкт буде використовуватися круглий рік, то при його розрахунку слід виходити із самих найгірших коефіцієнтів інсоляції.
На четвертому етапі розраховуємо необхідну кількість акумуляторних батарей. При цьому слід виходити з того, що глибина їх розряду не повинна перевищувати 50%.
Для нас це 5000 Вт*ч 50 7500 Вт*год;
А для батарей 12В загальна ємність складе 7500 Вт*год/12 625 А*ч. Виходячи з цього підбираємо кількість необхідних нам батарей.