Цікаво знати

Ринок праці Івано-Франківська та його особливості

Характерною особливістю економіки Івано-Франківська є наявність двох важливих напрямків діяльності, в яких задіяна велика частина населення – промисловість і туризм. Основні підприємства міста пов’язані з машинобудування, приладобудування і радіодеталями. Тим не менш, саме високий рівень спеціалізації заводів обумовлює складнощі з отриманням роботи в Івано-Франківську, так як наявність вільних вакансій тут невелика в порівнянні з іншими регіонами країни, а кількість претендентів дуже велика. Наприклад, за деякими спеціальностями конкуренція сягає 200-300 осіб на місце. Тому рівень безробіття в місті дуже високий і досягає, за деякими джерелами, 15%. Така ситуація змушує жителів працевлаштуватися за кордоном, а не намагатися шукати роботу в Івано-Франківську. Хоча завжди в попиті вакансії в сфері будівництва. Для прикладу фірма http://vip-remont.kiev.ua/, яка на ринку Києва працює багато років, постійно забезпечує працівників роботою. На сайті фірми ви можете дізнатися про нестандратні рішення щодо ремонту вашої квартири.

Якщо говорити про портрет претендента, то він має такі характеристики: вікова група чоловічої статі старше 45-и років, з досвідом роботи в сегменті будівництва та аграрної промисловості. А невелика кількість вакансій, які пропонуються на ринку праці Івано-Франківська вимагають високого рівня професіоналізму і присутності вищої освіти. Центр Зайнятості населення може пропонувати громадську роботу в Івано-Франківську. Наприклад, по ліквідації стихійних лих, таких, як повені, від яких регулярно страждає регіон. Однак, це не може істотно виправити ситуацію із зайнятістю населення.

Затребувані вакансії і заробітна плата

За даними Трудмен, на початку цього року спостерігалася деяка активність роботодавців і в перші три місяці вони розмістили більше 3-х тисяч пропозицій. Однак, починаючи з квітня, вакансії перестали пропонуватися зовсім, а в травні-червні їх кількість було 400-550 шт.

Більше 30% пропозицій по роботі в Івано-Франківську розміщується в секторі торгівля / продажі / закупівлі. Тут в основному затребувані менеджери з продажу, продавці-консультанти, торгові представники. Оплачується така робота в Івано-Франківську в розмірі 3-5 тисяч гривень. Деякі позиції “продажників” передбачають ставку плюс відсотки, що дозволяє заробити до 10-и тисяч гривень. Для продавців заробітки пропонуються дещо нижчі – від 2500 гривень до 3500 гривень. При цьому середня заробітна плата в місті, за даними Трудмен, становить 7 тисяч 400 гривень.

На другому місці за попитом знаходяться ТОП-менеджери та фахівці IT-технологій. При цьому, заробіток для «айтішників» пропонується відносно невисокий – в середньому 7 тисяч 700 гривень. Працівники готельного бізнесу і туризму отримують за свою роботу в Івано-Франківську майже стільки ж – 7 тисяч 800 гривень. Найбільш високооплачуваними є вакансії у сфері будівництва та архітектури. Тут в середньому пропонують заробити близько 19-и тисяч гривень. Найчастіше, такі вакансії передбачають роботу каменярем, бетонщиком, арматурником, монтажником за кордоном.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *