Завдяки розвитку всесвітньої павутини у нас з’явилося багато нових можливостей: здійснювати покупки, не виходячи з дому, спілкуватися з людьми з різних країн світу, дивитися фільми, не купуючи диски або не позичаючи їх у друзів, брати участь в різних тренінгах і курсах знову-таки без потреби бігти кудись в найвіддаленіший район міста, і багато іншого. Тепер для того, щоб знайти потрібну нам інформацію, ми просто «запитуємо у Google’а». Набравши в пошуковику запит, ми отримаємо перелік різних сайтів, де цю інформацію можна подивитися. Ну а постійний і цілодобовий доступ до цих ресурсів нам забезпечує хостинг.
Всі сайти і блоги в інтернеті починаються з хостингу. На сьогоднішній день одними з найбільш поширених типів послуг на ринку українського хостингу є віртуальних хостинг, VDS хостинг і виділений сервер. У кожного з цих сервісів є свої особливості і підходять вони не під всі проекти, а точніше – під певний хостинг підійде не кожен проект. У чому ж суть цих особливостей?
1. Віртуальний хостинг – хороший варіант для новачків
Суть послуги «віртуальний хостинг» полягає в тому, що всі ресурси сервера будуть розподілятися поміж безлічі користувачів. Вагома перевага shared-хостингу – його вартість, так що, якщо ваш бюджет обмежений, то виручити вас зможе саме ця послуга. Плюс, управляти цим сервісом досить легко. Однак з огляду на те, що сервер знаходиться в розпорядженні багатьох, тут можуть виникнути і деякі проблеми. Наприклад, якщо якийсь ресурс став отримувати багато трафіку, то він може використовувати 75% пам’яті сервера, залишивши іншим всього лише 25%, а це, в свою чергу, призведе до збоїв у їх роботі, наприклад, повільності в завантаженні. Звичайно, хостери, зі свого боку, не залишають без уваги такі веб-сайти і намагаються вирішити проблеми, що виникли. Однак навіть незначні простої в роботі серйозних проектів можуть мати погані наслідки. Тому найкращим варіантом віртуальний хостинг буде для тестових сайтів або якихось інформаційних ресурсів, де час безперебійної роботи не відіграє важливу роль.
2. VDS – більше сили і можливостей
VDS (Virtual Dedicated Server) – золота середина між віртуальним хостингом і виділеним сервером. Хоча VDS – це все те ж спільне для користувачів середовище, проте розподілення це буде зовсім іншим. Завдяки технології віртуалізації фізична машина буде поділена на кілька віртуальних серверів, і працювати вони будуть незалежно один від одного. У кожного користувача буде свій обсяг пам’яті і місце на диску, так що «погане сусідство» в цьому випадку ролі не грає. Також віртуальні сервера гнучкі в налаштуваннях і їх можна «підточити» під свій проект. Однак адмініструвати VDS потрібно буде самостійно, тому відразу подумайте, хто цим буде займатися.
3. Виділений сервер – відмінне місце для «важких» проектів
Виділений сервер (Dedicated Server) надасть вам повну самостійність і контроль над усім – всі його ресурси будуть виключно у вашому розпорядженні. Налаштовуйте його відповідно до своїх потреб, обирайте необхідну ОС або ПЗ, встановлюйте потрібні програми, додатки і т.д., але пам’ятайте, що адміністрування теж буде на ваших плечах. Звичайно, ціна за таке задоволення чимала, але всі переваги цього сервісу того варті. Підійде виділений сервер тим, у кого особливі вимоги до «заліза», необхідність в повному контролі та безпеці.