Цікаво знати

Рюкзак для туриста – особливості вибору

Бувалі туристи в консультаціях не потребують, а ось для початківців кілька порад як вибрати рюкзак для походу припадуть якраз до речі. Рюкзак для пішого туриста є невід’ємною частиною спорядження, тому дуже важливо приділити його вибору належну увагу. Це як раз той момент, коли економити на покупці небажано. В іншому випадку велика ймовірність, що в поході весь час доведеться лагодити рюкзак, який розслізся на частини як базарний ширвжиток. Якщо ви йдете в свій перший похід і ще не впевнені, що в майбутньому продовжите подорожувати, раджу взяти рюкзак напрокат замість покупки мотлоху.

Отже, який повинен бути хороший туристичний рюкзак? Постараюся коротко розглянути всі критерії вибору якісного рюкзака.

Все своє спорядження завжди вибирайте відповідно до умов, в яких воно буде використовуватися. Рюкзаки теж бувають різного призначення. В цьому вам допоможуть спеціалісти магазину Екстрем стайл. На сайті магазину https://extremstyle.ua/ru/catalog/ryukzaki ви можете обрати рюкзак, який вас зацікавить з доставкою по Україні. Найчастіше їх поділяють на експедиційні, штурмові, трекінгові, мультиспортивні, велосипедні або міські. А що стосується конструктивних особливостей, то існує три типи конструкції рюкзаків: м’які (не оснащені каркасом), каркасні (оснащені елементами жорсткості, спинка анатомічної форми) і станкові (жорстка рама, на яку кріпиться спеціальний рюкзак). У цій статті докладно зупинятися на кожному виді і типі не буду, про це напишу окрему статтю.

Мабуть, трекінгові каркасні рюкзаки – найпопулярніший вид. Давайте уявимо, що наш похід, наприклад, буде тривалістю від трьох днів, а маршрут пройде по не дуже складній гірській місцевості. На що звернути увагу при виборі рюкзака?

Відмінності чоловічого та жіночого рюкзака

Принципових відмінностей між чоловічим і жіночим рюкзаком немає. Раніше все рюкзаки були unisex, але в останні роки виробники стали випускати рюкзаки, сконструйовані спеціально для жінок. На відміну від чоловічого, на жіночому рюкзаку плечові лямки мають фігурну форму, щоб не здавлювати груди. Також в асортименті для жінок присутні веселі кольори.

Об’єм рюкзака

Часто в мережі зустрічаю поради, що для жінок рекомендується вибирати рюкзак об’ємом 60-80 літрів, а для чоловіків 80-120, або ще оригінальніше – підбирати обсяг по зростанню. Це нісенітниця! Обсяг рюкзака потрібно вибирати виходячи з складності і тривалості планованих походів і відповідно – кількості речей.

Як правило, розуміння, якого об’єму рюкзак вам потрібен, приходить з першим досвідом походу. Знову ж таки, на перший раз візьміть рюкзак на прокат або позичте у друзів, щоб спробувати укласти в нього свої речі. Я в свій перший похід купив рюкзак об’ємом 45 л. і виявив, що мені цього мало, для наступного походу вже був придбаний 80-ти літровий рюкзак.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.