Цікаво знати

Села для комфортного життя

Для кожної людини найдорожчий той край, де вона народилась, звідки пішла у світ. І куди б не закинула доля, мала батьківщина залишиться в пам'яті на все життя і час від часу буде кликати до себе. Сьогодні розкажемо про села, що завжди манять,  села Двірцівської сільської ради.

Село, оточене лісами, приголублене трохи нахмуреним небом, зігріте ласкавим січневим сонечком, – це Заріка. 

Довідка: село Заріка: населення – 440 осіб, площа – 0, 54 кв. км.

Приваблює цей населений пункт мальовничими і неповторними краєвидами за будьякої пори. Та головне  багата Заріка на добрих людей, знана далеко здобутками і ужинками їхніх працьовитих рук і щедрого таланту.

Кілька років тому мені довелось побувати на святі з нагоди дня села Заріки. Вже тоді дивувала простота та відкритість місцевих жителів, їхні, нехай аматорські, та все ж таланти, і незабутня ватра в кінці дійства.

Також Заріка славиться своїми ставками, а точніше  підприємцем, котрий вправно господарюючи, спочатку вирощує рибу, а тоді просто та з душею готує страви з неї. Одним словом, Заріка  це тихий та спокійний рай.

Ще одним селом Двірцівської ради є село Волиця.

Довідка: село Волиця: населення – 709 осіб, площа – 1,5 кв. км.

Волиця, порівняно з Зарікою, є гамірнішою та жвавішою. Та й благ суспільства тут більше. Народний дім, магазини та єдиний в регіоні геріатричний пансіонат або ж будинок пристарілих. У Волиці досить комфортно, посвоєму затишно,  це село для життя.

А тепер коротко поговоримо про центральне село ради – Двірці.

Довідка: село Двірці: населення – 874 особи, площа – 3,24 кв. км.
 
Двірці прикрашають охайні садиби, двоповерхова будівля сільської ради, фельдшерсько акушерський пункт, пошта, дитячий садок, навчальновиховний комплекс.

Двірці славляться й своєю футбольною командою, котра неодноразово ставала призером районних змагань. Хоча тут, звичайно, є і проблеми, більше про них розповідає сільський голова Надія Стрілець: "Зараз ми наполовину відремонтували Народний дім  перекрили дах, а тепер хочемо відремонтувати його всередині. Написали мікропроект на конкурс, хочемо його виграти, щоб продовжувати ремонти. Це найперша проблема, яку намагаємось вирішити. Також вишукуємо кошти, які нам потрібні для виготовлення документації кварталу забудови для учасників АТО".

Звісно, я поцікавився думкою сільського голови і щодо реформ. Ось що відповіла Надія Стрілець: "Звичайно, що реформи потрібні, без них ніяк. 2015 рік буде дуже тяжким, наша сільська рада  дотаційна, якщо нам не виділять дотації, то не знаю як виживатимемо. Нам не вистачатиме навіть на зарплату нашим працівникам, а про будьякі роботи в селі  вже навіть і не йдеться. Укрупнення сільських рад потрібне, ми повинні переймати цей досвід у Польщі. Але перш ніж проводити реформи, треба давати багато інформації, щоб і сільські голови, і люди у громадах знали, що корисного принесуть їм ці реформи".

Тож процвітання нашим громадам та врешті дієвих змін у державі! 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews