Цікаво знати

Шахтарів треба підтримати

7 лютого в Червонограді відбулась зустріч помічника генерального директора ДП "Львіввугілля" Миколи Кузьмича (на знімку) із представниками регіональних ЗМІ. Пан Микола підкреслив, що ситуація, в якій працює підприємство, є напружена, але за підсумками роботи вугільної промисловості у 2013 році, ДП "Львіввугілля" ввійшло в число 15 підприємств, які перевиконали річну програму вуглевидобутку. Воно назване серед 9 підприємств, що наростили об'єми проходження виробок порівняно з 2012 роком.

31 січня здано в експлуатацію 190-ту лаву на шахті "Межирічанська". Наразі довжина лави лише 55 метрів, але по мірі відпрацювання буде збільшуватись до 165 м. Очисний вибій укомплектовано комплексом 2М87 і комбайном РКУ-10.

У 2013 р. шахти ДП "Львіввугілля" видобули 1341,2 тис. тонн рядового вугілля з фактичною зольністю 45,8%, що нижче запланованої на 3,2% (планова зольність – 49%). Споживачам безпосередньо відвантажено 182,6 тис. тонн рядового вугілля з фактичною зольністю 46,7% при середній нормі зольності 57,8%. На збагачувальну фабрику "Червоноградська" ПАТ "Львівська вугільна компанія" для подальшої переробки шахти відвантажили 1102,6 тис. тонн рядового вугілля із фактичною зольністю 46,4%. Вихід продуктів збагачення складає 48,04%. Отримано 529,7 тис. тонн готового вугільного концентрату. На ТЕС через ДП "Львіввугілля" його відвантажено 513,7 тис. тонн. Попри досягнення позитивних результатів у покращенні якості видобутого вугілля і відвантаженого рядового вугілля протягом 2013 року треба відмітити і негативні фактори, що вплинули на якість видобутого вугілля – складні гірничо-геологічні умови під час ведення очисних робіт та недоотримання коштів на своєчасне введення в роботу запланованих низькозольних лав.

10 січня 2014 р. на шахті "Лісова" прийняли лаву №525. Її довжина 292 м, потужність пласта 1,45 м. У лаві працює дільниця Степана Грицака на комплексі 2М-87, комбайном РКУ-10. Щодоби тут орієнтовно добувають 1000 т вугілля. Це перша лава такої довжини в історії Львівсько-Волинського вугільного басейну.

У січні успішно попрацювали колективи копалень, які очолюють Сергій Суворов ("Великомостівська"), Ігор Дзік ("Лісова"), Павло Овчінніков ("Відродженння"), Ярослав Наливайко ("Межирічанська"), Сергій Смеречанський ("Червоноградська"), Ярослав Шаварський ("Степова").

М. Кузьмич також підкреслив, що в регіоні є 11 тисяч шахтарів, за якими їхні сім'ї, подякував журналістам за висвітлення роботи ДП "Львіввугілля" і попросив їх й надалі відстоювати вугільну галузь (процес закриття шахт триває), підтримувати гірників, додавати їм настрою до роботи.

Валентина БЛУДОВА.

Фото Олександра Харламова.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.