Цікаво знати

Що чекає українських пенсіонерів у 2020 році

У 2020-му очікується двоетапне підвищення мінімальних посібників і індексація пенсій. Працюючим українцям слід приготуватися до «добровільним» відрахувань в рамках накопичувальної системи. Продовжує зростати пенсійний вік, причому умови виходу на заслужений відпочинок знову планують переглядати.

Зміна пенсійного віку

У нинішньому році право йти на пенсію отримали 60-річні чоловіки, які накопичили 27 років страхового стажу. Для жінок віковий ценз поки встановлений на рівні 59,5 років (з дві тисячі двадцять один-го це «гендерна нерівність» буде усунуто). Нагадаємо, що згідно з пенсійною реформою, підвищення необхідного стажу буде тривати до 2028-го, поки рівень не досягне позначки «35».

Йдуть активні розмови про законопроект, що передбачає додаткове збільшення мінімального віку. Депутати обіцяють плавний «непомітний» перехід, як завжди пояснюючи це світовою практикою. Реформа стартує не раніше 2023 року, тому не станемо довго на ній зупинятися. З хороших новин: люди з сорокарічним трудовим стажем можуть подати заявку на пенсію в будь-якому віці.

За що доведеться платити

Офіційно працевлаштовані українці з березня почнуть робити відрахування на так звану «другу пенсію». Навіть якщо сам співробітник вирішить нічого не відкладати, роботодавець повинен буде щомісяця переводити на його рахунок 1% зарплати. Якщо Рада прийме законопроект № 2683, розмір обов’язкових відрахувань збільшиться до 1% (працівник) і 2% (роботодавець), але це питання поки на стадії розгляду.

Зміни в пенсійні виплати в 2020 році торкнуться громадян, які продовжують вести трудову або підприємницьку діяльність. Додаткове джерело доходу впливає на перерахунок при підвищеннях мінімалки і нарахуваннях надбавок. Пенсіонери зобов’язані повідомляти про працевлаштування. Спроби приховати цю інформацію загрожують серйозними штрафними санкціями.

Наскільки підвищать пенсії

Тепер поговоримо про те, як зміниться пенсія в 2020 році. Нараховується сума безпосередньо залежить від стажу і поточного показника середньої зарплати. Розмір мінімальної соціальної виплати в 2019-м знаходився на рівні 1638 гривень. За рік вона збільшиться до 1889 грн (+ 15%). На 2020 рік заплановані наступні зміни:

  • березень – індексація в розмірі 12-15% на основі показників інфляції і зростання зарплат;
  • червень – підвищення мінімалки до 1712 грн;
  • грудень – збільшення прожиткового мінімуму до 1889 грн.

Очікується, що завдяки індексації середня пенсія в Україні збільшиться до 3500 грн.

Завершимо на позитиві. Для жінок і чоловіків зі стажем від 30 і 35 років передбачений перерахунок виплат у зв’язку підвищенням мінімальної зарплати. Позитивні зміни очікують колишніх військовослужбовців і працівників правоохоронних органів. Їм не тільки збільшать пенсії, а й перерахують старі з виплатою компенсації. Людям старше 80 років в цьому році пообіцяли президентські доплати в розмірі 400-1000 грн.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.