Головна / Цікаво знати / Вшосте пройшов веломарафон Львів – Краків

Вшосте пройшов веломарафон Львів – Краків

25 серпня вшосте стартував, відроджений у 2008 році, традиційний веломарафон Львів – Краків.

В цьому році йому виповнюється 119 років. З 1884 року веломарафон традиційно проводився щорічно і доводив, що на тодішніх велосипедах можна долати значні відстані. Велосипед може бути доступним і зручним транспортним засобом, оскільки на той час автомобіль був рідкісною розкішшю. Сьогодні автомобіль давно не розкіш, але в умовах закоркованих тими ж автомобілями доріг велосипед попри те не втратив актуальності.

Традиція веломарафону Львів – Краків перервалася у 1939 році, коли спалахнула Друга світова війна. А після неї Львів і Краків поділив кордон між СРСР і Польщею і його проведення припинилося. Та все ж ідея про відродження жила на берегах Вісли і закутої в бетон Полтви, яка у часи перших веломарафонів ще була частково відкритою. Ідея втілилася у життя завдяки старанням Краківської Королівської Роверової Академії, яку представляє Богдан Корашевський та Федерації велоспорту Львівщини, яку очолює майстер спорту Юрій Моравецький. В цьому році у веломарафоні взяли участь майже 40 учасників з українського боку та 30 – з польської сторони.

Веломарафон Львів – Краків проводить Федерація велоспорту Львівської області під патронатом маршалка Малопольського воєводства та голови Львівської облдержадміністрації за підтримки Управління з питань фізичної культури та спорту та відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області.

Мета заходу багатогранна – це і пропаганда велосипеда, як екологічного транспортного засобу, це і польсько-українська співпраця у галузі спорту і рекреації, і пропаганда здорового способу життя, і залучення до велоспорту усіх верств населення, незважаючи на вік, соціальне чи етнічне походження. У веломарафоні взяли участь спортсмени віком від 14 до 70 років.

Урочистий старт веломарафону відбувся 24 серпня на проспекті Свободи у Львові, біля пам’ятника Тарасові Шевченку. У веломарафоні взяли участь і сокальчани: Андрій Лазорик, Володимир Дробіт, Олесь Сусол, Олена Сусол. Спонсорами виступили піцерія “Фігаро”, підприємець Сергій Гончаров, за що ми їм щиро вдячні.

Юрій МОРАВЕЦЬКИЙ,
президент обласної Федерації велоспорту.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three + 12 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!