Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Шкода горілки і деякі помилки, пов’язаних з її вживанням

Горілка – улюблений напій багатьох людей. Без неї важко уявити собі дні народження, свята або зустрічі з друзями. Горілка здатна підняти настрій, зняти напругу або стрес. Але горілка або інші спиртні напої мають і іншу сторону – темну. Вона викликає сильну залежність – алкоголізм. Якщо покласти на шальки терезів переваги спиртних напоїв і їх шкоду для людини і людства, то висновок напрошується сам собою. У разі, якщо ви ще сумніваєтеся в шкоді алкогольних напоїв, ось вам кілька аргументів на користь цього факту.

Дуже часто люди втрачають почуття міри і втрачають “людське обличчя” під дією алкоголю.

Почнемо з того, що половина злочинів (або навіть більше) здійснюється в стані алкогольного сп’яніння. Можливо, цей факт і не змусить громадян задуматися, але в масштабах держави це величезні цифри. Скільки людей через горілку були вбиті, пограбовані, побиті, зґвалтовані, втоплені. А скільки загинуло в автомобільних аваріях! І люди, які здійснюють ці злочини, далеко не завжди погані. У пресі постійно описують випадки, коли нормальні люди через горілку чинили страшні злочини, а протверезівши, навіть не вірили, що це зробили вони.

А скількох людей алкоголь з активних, здорових особистостей зробив залежними рабами!

Пригадуються слова сумної цариці Катерини II: “П’яний раб не чує стуку наручників на своїх ногах”. І дійсно, тоталітарним режимам вигідні люди, залежні від горілки і пива, яким досить пляшки і консерви. П’яний чоловік буде мовчазної вівцею в отарі, їй і в голову не прийде боротися за свої права і свободу. Підприємствам п’яниці також вигідні. Вони працюють за мізерну зарплату і не вимагають великої зарплати або інших поступок, так як відчувають за собою провину.

Не потрібно сліпо вірити тим, хто вважає пияцтво національною рисою слов’янських народів.

Наші зарубіжні сусіди часто в фільмах люблять зображувати слов’ян п’яничками. Але в дійсності це не так. У давнину пили алкогольні напої, але це була неміцний медовуха. А вино, наприклад, в Іспанії також п’ють як сік. Якби слов’яни були алкоголіками, то змогли б вони побудувати і зміцнити в голому степу держава, на якому посилали послів з усієї Європи? Ні. Історики вважають, що один козак в бою коштував чотирьох яничарів. А яничар боялася вся Європа!

Послухайте розповіді ветеранів Другої світової про їх військове минуле. Так ось, навіть тоді, під постійними обстрілами і в нестерпних умовах пияцтва там не було. Ви ніколи не повірите, але і люди похилого віку стверджують, що весілля тоді обходилася однією пляшкою горілки! Навіть зараз, після десятиліть “обробки” населення радянською владою, в деяких регіонах пияцтво практично відсутня.

Показували якось по телевізору якесь зібрання багатіїв. Провідна взяла інтерв’ю у двох власників горілчаних заводів. Що відразу кидається в очі – люди добре поголені і доглянуті, особи гладкі. Ніяких ознак вживання. Напрошується висновок, що алкоголь вони виробляють для простолюдинів, а самі п’ють соки. А бідна “чернь”, щоб якось розважитися, розвиває їм бізнес.

Exit mobile version