Головна / Цікаво знати / Що НЕ МОЖНА, а що ПОТРІБНО робити при високій температурі у дитини!

Що НЕ МОЖНА, а що ПОТРІБНО робити при високій температурі у дитини!

Зараз, коли діти так часто хворіють-ці знання необхідні кожній мамі!

Тут усе розказано докладно і просто, без зайвих “заморочок”. Адже, так важливо допомогти своїй дитині і не нашкодити!

1. Як і коли збивати температуру у дитини

Збиваємо, якщо вище 38 градусів. Ваше завдання – знизити Т до 37.5.
Для зниження Т використовуйте парацетамол (ацетоминофен), ібупрофен. Ніколи не використовуйте аспірин, особливо, якщо у дитини вітрянка.

Роздягніть дитину (НЕ вкутуйте!). Не забудьте про прохолодне, свіже повітря в кімнаті.

Для зниження Т можна використовувати також прохолодні ванни (температура води відповідає нормальній температурі тіла). Не використовуйте спиртові обтирання, особливо у маленьких дітей. Пам’ятайте, алкоголь – отрута для дитини.

2. Чому Парацетомол і Ібупрофен не завжди допомагають?

Справа в тому, що всі препарати в педіатричній практиці розраховуються на вагу конкретної дитини. Препарати потрібно приймати, правильно розраховуючи дозу на вагу конкретної дитини, за допомогою спеціальних мірних шприців.
Виробники, особливо дешевого парацетамолу, чомусь занижують дози, а орієнтуватися на рекомендацію – «від 6 місяців до 3 років» не розумно, тому що не може одна доза препарату підходити дитині вагою від 8 до 18 кг.

3. Як правильно приймати жарознижуючі? (Розраховуємо дозу ліків)

Парацетамол (Панадол, Еффералган, Цефекон Д) разова доза препарату – 15 мг / кг. Тобто для дитини вагою 10 кг разова доза буде 10кг Х 15 = 150 мг. Для дитини вагою в 15 кг – 15Х15 = 225 мг. Таку дозу можна давати до 4 разів на добу, якщо це потрібно.

Ібупрофен (Нурофен, Ібуфен ®) Разова доза препарату 10 мг / кг. Тобто дитині вагою 8 кг потрібно 80 мг, а вагою 20 кг – 200 мг. Препарат можна давати не більше 3 разів на добу.

Препарати знижують температуру протягом години-півтори, приблизно на 1-1,5 градуса, очікувати зниження температури до «норми» 36,6 – годі.

4. Які препарати НЕ МОЖНА давати дитині

Анальгін (метамізол натрію). Застосування препарату в цивілізованому світі не схвалено через високу токсичність, яка пригнічує дії на кровотворення. В Україні використовується широко, особливо в умовах невідкладної допомоги, в складі «літичної суміші». Можливо одноразове введення препарату в умовах, коли інші, більш безпечні препарати недоступні. Але постійний прийом анальгіну при кожному підвищенні температури абсолютно неприпустимий.

Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота) – застосування препарату у дітей до 12 років при вірусних інфекціях заборонено через можливу токсичну енцефалопатію з пошкодженням печінки – синдрому Рейє.

Німесулід (Найз, Німулід) – кілька років тому широко рекламувався як жарознижуюче у дітей через прогалини в законодавстві. Температуру знижує чудово. Виробляється тільки в Індії. У цивілізованому світі застосування в дитячому віці заборонено через можливість розвитку важкого ураження печінки (токсичного гепатиту). На даний момент застосування препарату у дітей до 12 років в Україні заборонено.

5. Не можна!

– Прикладати холодні предмети до тіла дитини, яка «температурить» – це провокує спазм судин шкіри. І якщо зниження температури шкіри і відбувається, то температура внутрішніх органів, навпаки, збільшується, що становить виняткову небезпеку.
– Розтирати спиртом або оцтом не можна, оскільки через шкіру ці речовини потрапляють в організм дитини, а значить, можливе отруєння.

6. Що робити при «лихоманці»?

Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка – це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори. Якщо шкіра вашої дитини, не дивлячись на високу температуру, рожева і волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні – баланс між теплопродукцією і тепловіддачею не порушений. Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б’є озноб, то це «біла лихоманка», при якій виникає спазм судин. Причиною можуть бути пошкодження в ЦНС, нестача рідини, зниження тиску і інші причини.

При білій гарячці:

Спробуйте дати половину таблетки Нош-пи і інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижуючі не почнуть діяти в повну силу, поки не пройде спазм судин. Обов’язково викликайте швидку допомогу – вони зроблять ін’єкцію ‘літичної суміші’!

Виключіть будь-які методи фізичного охолодження – обтирання, загортання в холодні простирадла і т.д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.

7. Яку форму ліків вибрати?

При виборі форми ліків (рідкої мікстури, сиропу, жувальних таблеток, свічок) слід враховувати, що препарати в розчині або сиропі діють через 20-30 хвилин, в свічках – через 30-45 хвилин, але їх ефект більш тривалий. Свічками можна скористатися в ситуації, коли у дитини виникає блювота при прийомі рідини або він відмовляється пити ліки. Свічки краще використовувати після дефекації дитини, їх зручно вводити на ніч.

Також рекомендуємо переглянути це корисне відео з порадами від педіатра! Бажаємо здоров’я вам і вашим діткам!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eleven − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!