У скрутне фінансове становище може потрапити будь-хто. Якщо ситуація має тимчасовий характер, проблему вирішити легко. Варто лише звернутися до авторитетної мікрофінансової організації, і потрібні кошти будуть на картці вже через 8-15 хвилин. Що приємно, для отримання онлайн-кредиту не потрібно кудись їхати і вистоювати у довжелезних чергах. Заяву можна відправити, не покидаючи домівку або робоче місце. Головне, щоб був доступ до Інтернету.
Усіх, хто лише планує оформити мікропозику, хвилює декілька важливих моментів. Кому видають онлайн-кредити? На який термін оформлюється угода? І найголовніше – скільки грошей можна отримати в борг у МФО?
Особливості мікропозик
Найбільша різниця між онлайн-кредитом та звичайною позикою полягає в тому, що МФО схвалюють більше 75% звернень, а банки – лише третину. Для укладання угоди з компанією, що надає фінансову допомогу через Інтернет, не потрібні довідки про доходи, поручителі або застава. Щодня онлайн-кредит на картку отримують:
- пенсіонери та студенти;
- клієнти з неофіційним працевлаштуванням;
- безробітні;
- особи з поганою кредитною історією.
Отже, оформити мікропозику має можливість практично будь-який українець, що досяг повноліття.
Що стосується терміну дії договору, зазвичай він не перевищую календарний місяць. Однак в окремих випадках компанії йдуть назустріч клієнтам, подовжуючи термін угоди. Щоби пролонгувати договір, необхідно звернутися з відповідною заявою до адміністрації сайту МФО.
Ліміти онлайн-кредитів
Найменша сума, яку можна отримати в борг в онлайн-режимі, варіюється в межах 50-150 гривень – в залежності від правил кожної конкретної мікрофінансової організації. А от найбільший ліміт обумовлений різними обставинами. Так, при першому зверненні до МФО користувач може розраховувати на 3 000-3 500 гривень. Такі межі встановлюються через те, що, не маючи досвіду співробітництва з новим клієнтом, компанія не може бути впевнена у його чесності, відповідальності і платоспроможності.
Окрім цього, коли українці вперше звертаються із заявою на отримання мікропозики, їх чекають особливі умови – низька процентна ставка. МФО не можуть собі дозволити видавати великі суми практично безкоштовно. І це виправдовує наявність певних меж розміру першого кредиту.
Кілька вчасно повернених позик роблять користувача постійним клієнтом та учасником програми лояльності. Члени VIP-клубу отримують привілеї: можливість оформлювати угоди на більші суми в борг під менші проценти. Зазвичай верхня межа онлайн-кредитів становить 15 000-20 000 гривень. Постійні клієнти можуть оформлювати угоди лише за кілька хвилин, не заповнюючи знов анкету заявника. Це ще більше пришвидшує переказ коштів на картку.
Варто зазначити, що користувачі, які часто звертаються до однієї макрофінансової організації, періодично отримують спеціальні промокоди на знижки та стають учасниками розіграшів цінних подарунків.
Кому не варто звертатися по мікропозику
Якщо фінансові труднощі мають постійний характер, краще ретельно зважити всі за та проти, перш ніж відправляти заяву на отримання онлайн-кредиту. Адже скрутне становище через чинні боргові зобов’язання може лише погіршитися. Отже, якщо немає впевненості, що вдасться вчасно повернути кошти МФО, краще подумати над альтернативними варіантами.
Не варто оформлювати мікропозику й тим, кому потрібна сума, що значно перевищує звичайні ліміти відомих компаній, – 15 000-20 000 гривень. Деякі українці вважають, що оформлення кількох угод з різними МФО стане виходом зі скрути. Однак не слід брати на себе одразу декілька боргових зобов’язань. Краще набратися терпіння, зібрати необхідні документи та звернутися у звичайний банк.
Слід завжди пам’ятати, що мікропозика – фінансова допомога, яка надається всього на один місяць. Зазвичай до МФО звертаються тоді, коли на якусь нагальну потребу або забаганку не вистачає грошей, а до зарплатні ще далеко. Якщо кошти у кишені не з’являться найближчим часом, варто подумати про споживчий кредит у банку. Його видають на тривалий термін.
Чи варто вірити сумнівним обіцянкам
В Мережі можна знайти чимало заманливих пропозицій, які так і ваблять скористатися ними. Але не слід робити це, не оцінивши можливість загрози. Компаніям, що обіцяють 30 000-50 000 гривень під мінімальній процент, зазвичай властива не дуже чиста репутація. І недарма: авторитетні МФО просто не мають змоги оформлювати величезні суми в борг з низькою вартістю послуг. Та й політика діяльності таких компаній базується зовсім на інших умовах.