Цікаво знати

Сміх – король ліків

Копирсаючись у причинах погіршення здоров’я, ми часто-густо звинувачуємо забруднену екологію, неякісну їжу, шкідливу роботу і не бажаємо звернути увагу на себе. Не відаємо, чи не хочемо відати, що гарний настрій — це далеко не дрібниця, а запорука здоров’я і успішного життя. Опанувати мистецтвом позитивного самонастроювання, повернути собі здатність дивуватися і радіти життю без перебільшення повинна кожна людина.

Емоції, на відміну від думок, опановують людиною на значно триваліший час. Добре відомо, що радісна думка викликає позитивну емоцію, а це в свою чергу позитивно впливає на здоров’я. Злісна думка, в решті-решт, призводить до збою в здоров’ї. Вдень сильно розсердився, а ввечері вже і серце поколювати починає.

Фахівці, що працюють в області психіатрії добре знають наскільки могутня сила сміху. Він викликає в організмі комплексний біохімічний процес. Сміх здатен допомогти людині позбавитись навіть хронічних хвороб. Науково доведено, що коли ми сміємось у нас розслабляються м’язи, нормалізується кров’яний тиск і поглиблюється дихання. Ритм серцебиття спочатку частішає, а потім знижується.

Сміх зміцнює імунну систему і мобілізує організм на боротьбу з хворобою. В організмі починає активно вироблятися ендорфін (так званий гормон «задоволення»), який підвищує настрій, гасить фізичну і душевну біль. Сміх здатен стабілізувати роботу мозку і серця, лікує алергії шкіри і допомагає подолати багато інших психосоматичних недугів. Вважається, що сміх — найкраща природна система очищення організму.

Багато хто чув про журналіста з Америки Нормана Казінса, який страждав важкою хворобою кісток. Приписане лікування допомагало. Щоб хоч трохи відійти від сумних думок журналіст влаштував собі безперервний багатоденний перегляд комедійних фільмів. Казінс віддався потоку позитивних емоцій і сміявся до нестями. Хвороба відступила, а американець став засновником сміхотерапії — цілої галузі медичних знань.

Цей рецепт може спробувати кожен. Варто лише придбати декілька дисків з улюбленими комедійними фільмами, а ще простіше, при підключенні до мережі Інтернет, безкоштовно дивитися комедії онлайн. Влаштуйте собі денний, а кому зручніше — нічний сеанс сміхотерапії. У процесі перегляду не можна відволікатися на кримінальні теленовини та інший негатив. Забудьте про проблеми, відкиньте звичні похмурі думки. Просто пориньте в море задоволення, сміху та гумору. Смійтеся, як можна більше. Увійдіть в роль безпроблемної, щасливої людини. Сміх прожене всі печалі і стане чудодійними ліками.

Надзвичайно ефективно проводити з ранку домашню «самоклоунаду». Насправді — це досить потужний антидепресант. Спочатку впродовж 3 хвилин необхідно робити глибокі видихи. При цьому необхідно уявляти, що весь накопичений негатив залишає ваш організм. Зробивши цю невелику розминку-очищення дивіться на своє відображення в дзеркалі і починайте корчити собі смішні гримаси і пики. За своїм позитивним впливом п’ятихвилинне кривляння прирівнюється до вживання 2 склянок сметани.

Безперечно, в серйозних випадках з техніками сміхотерапії працюють клініцисти-професіонали. Вони повинні вміти зняти напругу з людини, налаштувати її на хвилю гумору, встановити резонанс з пацієнтом, знати на які психокомплекси впливати. На гумор, насамперед, треба налаштувати фізіологію пацієнта. Від фізіології і біохімії людини залежить викид ендорфінів. Слід також врахувати, що жителі колишнього пострадянського простору більш затиснуті, і тому смехотерапевту потрібно вміти їх, спершу, фізично розслабити. Для цього використовують техніки релаксації і глибокого дихання.

Додаткові консультації можна отримати в спеціалістів центру сімейної медицини: www.centrmed.com

Голос Сокальщини на GoogleNews