Головна / Цікаво знати / Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при експлуатації печей та нагрівальних приладів

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при експлуатації печей та нагрівальних приладів

Сокальський районний сектор Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області звертається до мешканців Сокальського району бути обережними з вогнем, не зловживати простими правилами пожежної безпеки. Це може завдати шкоди господарству чи призвести до трагічних наслідків. Не розводьте багаття в лісах, торфополях, у не відведених для цього місцях, пам'ятайте, що навіть маленький недопалок може призвести до великої пожежі.

Працівниками Сокальського районного сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області здійснюється об'їзд території Сокальського району та виявлено осіб, які допустили спалювання стерні, сухої трави. На даних осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Мешканцям району, керівникам сільськогосподарських підприємств та сільських рад треба вжити заходів для недопущення спалювання стерні, сухої трави на полях. Усвідомте, що продукти горіння великих площ посуші забруднюють навколишнє середовище, а вогонь може перекинутись на лісові масиви чи торфовища, житлові масиви.

Згідно з чинним законодавством, за умисне чи необережне спалювання стерні, сухої трави на угіддях та вздовж доріг передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність!

У випадку виявлення пожеж потрібно негайно вжити заходів для приборкання стихії та повідомити про це підрозділи пожежно-рятувальної служби за телефоном «101».

* * *

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при експлуатації печей та нагрівальних приладів. Взимку значно зростає кількість пожеж, що виникають через несправності пічного опалення та використання пожежонебезпечних електричних приладів для обігріву помешкань, а також через необережність при поводженні з вогнем.

Аби вберегти свою оселю від непроханого візиту «червоного півня», запобігти непоправному, треба дотримуватись простих правил пожежної безпеки при експлуатації печей:

• утримуйте печі опалення в справному стані, не допускайте їх надмірного перегріву;

• печі та димарі повинні бути оштукатурені та побілені, очищені від сажі;

• поблизу нагрівальних елементів печей та приладів опалення не можна розміщати горючі предмети, особливо на горищі;

• забороняється використовувати саморобні пожежонебезпечні електронагрівальні прилади, залишати їх увімкненими без нагляду чи доручати це малолітнім дітям;

• не використовуйте для розпалу печей легкозаймисті речовини.

При користуванні обігрівачами та печами опалення: не залишайте їх без нагляду, не доручайте наглядати дітям; не сушіть на електрообігрівачах одяг – це призведе до його загорання; не розпалюйте піч за допомогою бензину; очищайте димоходи від сажі.

Пам'ятайте, що Ваша безпека залежить від Вас!

Роман ВИННИЧЕНКО, провідний інспектор Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській обл. 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

15 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!