Цікаво знати

Сьогодні відійшов у вічність останній онук Івана Франка – науковець Роланд Франко

Непоправна втрата для українців: у віці 89 років відійшов у вічність останній онук Івана Франка – Роланд Франко. Засновник та голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, останній онук Великого Українця, добра і світла людина покинула цей світ сьогодні. Висловлюю глибокі співчуття рідним та близьким, усім, хто знав Роланда Тарасовича. Світла пам‘ять

Франко Роланд-Олександр – видатний вчений, дипломат, активний діяч української політики і культури, онук Івана Яковича Франка, засновник Міжнародного фонду Івана Франка. Він був видатним українським вченим, дипломатом, який довгі роки працював у посольстві Великобританії.

Роланд Франко – український вчений-інженер, дипломат, громадський діяч. Активно популяризував творчість Івана Франка. Завдяки його клопотанням 1996 р. Україна безкоштовно одержала від Британського міністерства закордонних справ науково-дослідну станцію “Фарадей” (нині станція «Академік Вернадський») в Антарктиці.

Був консультантом Міжнародного науково-технічного університету ім. Ю. Бугая, членом правління Спілки краєзнавців України. Ініціював створення Міжнародної премії імені Івана Франка.

Роланд Франко став активним діячем української культури на Заході. Завдяки йому відкрилися музеї Івана Франка у Києві, Каневі, Халеп”ї (Обухівський район, Київської області), а також відкрито перший пам’ятник Івану Франкові на лівобережній Україні (с. Пустовіти).

У перші післявоєнні роки він у батьківському будинку (Музей Івана Франка) дав пристанище підпільній українській організації студентської та учнівської молоді і був активним членом цієї організації, яка невдовзі була розкрита. Сім’ї Тараса Франка (син Івана Франка і батько Роланда Франка) загрожувало вивезення у сибірські табори. Однак, через втручання вищих органів республіки, сім’ю було перевезено у Київ та, фактично, позбавлено можливості спілкування з рідним середовищем.

До останніх днів Роланд-Олександр Франко був активним громадським і політичним діячем. Зазначимо, що Роланда Франка поховають у п’ятницю, 13 серпня, на Байковому кладовищі у Києві.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.