Цікаво знати

Сокальчани можуть подавати списки осіб, які вони бажають люструвати

Відповідно до Заяви ГО «Антикорупційного бюро Сокальщини», мною, як депутатом Сокальської районної ради, опрацьовано законопроект «Про очищення влади» Юрія Дерев’янка, який прийнятий Верховною Радою України, а також, посилаючись на досвід Люстраційних комітетів, які діють на території України, запропоновано Декларацію, Регламент, Положення та Люстраційну заяву, а також критерії для членів Люстраційного комітету Сокальщини.

Першочергово пропонується створення Координаційної ради – органу, відповідального за організаційну діяльність щодо підготовки необхідних робочих документів, прийому кандидатур на членство в Комітеті, збору та вивчення інформації щодо осіб, які підлягають люстрації. Всю організаційну, медійну та іншу необхідну підтримку процесів громадської люстрації на Сокальщині надає Координаційна рада Комітету громадської люстрації, яка складається з представників громадських середовищ Сокальщини не більше семи чоловік.
Ініціювати питання про проведення процедури люстрації щодо конкретного посадовця чи особи, яка претендує на певну посаду, може будьякий громадянин.Також особа може персонально звернутись із заявою встановленого зразка у Комітет для проходження процедури люстрації.

Свої пропозиції стосовно осіб, щодо яких необхідно провести процедуру громадської люстрації, просимо подавати в приймальню Комітету громадської люстрації. Зразок заяви про ініціювання процедури громадської люстрації можна отримати в моїй приймальні (це тимчасово – до повноцінного створення люстраційного комітету). Прошу проявити свідомість і активну громадянську позицію та докластись до формування персонального складу Люстраційного комітету Сокальщини. Стежте за повідомленнями в ЗМІ щодо проведення ініційованих заходів.

Обмеження для членів органів люстрації:

1. Не можуть бути членами люстраційної комісії особи, які: визнані у встановленому законом порядку недієздатними або обмежено дієздатними; котрі були засуджені і стосовно яких не знята (погашена) судимість у встановленому законом порядку;  що були засуджені за умисні особливо тяжкі, тяжкі та середньої тяжкості злочини незалежно від зняття (погашення) судимості; притягувались до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень; протягом останніх десяти років перед призначенням обіймали посади Президента України, суддів, прокурорів, слідчих, інших працівників правоохоронних органів, були народними депутатами, помічниками народних депутатів, депутатами всіх рівнів, державними службовцями; є керівниками політичної партії або членами керівного органу політичної партії та/ або керівниками та заступниками місцевого осередку політичних партій; у випадку призначення будуть безпосередньо підпорядковані особам, які є їхніми близькими родичами; не можуть виконувати повноваження за станом здоров’я; є люстрованими особами.

Вікове обмеження до 33 років.

На членів органу люстрації розповсюджуються обмеження, передбачені Законом України «Про державну службу».

Члени органу люстрації не мають права займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо або через посередників чи підставних осіб.

Адже нам хочеться вірити, що у зміні системи влади, а не облич у владі, зацікавлені не лише активісти сотні Самооборони, а всі громадяни. Ми разом маємо не допустити помилок 2005го. Мусимо раз і назавжди встановити чесні та прозорі правила для всіх. Щоб нам не було соромно, що ми знову не скористалися шансом зробити Україну вільною європейською країною без корупції та кумівства.

Богдан ШКЛЯНКА, депутат Сокальської районної ради, голова постійної депутатської комісії з питань засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.