Головна / Цікаво знати / Сокальчани прийняли участь у міжнародному конкурсі “Юнацький водний приз-2016” у Києві

Сокальчани прийняли участь у міжнародному конкурсі “Юнацький водний приз-2016” у Києві

Під таким гаслом у Києві проходив 12-ий національний етап міжнародного конкурсу "Юнацький водний приз-2016", який щорічно проводить та адмініструє Stockholm International Water Institute (Стокгольмський міжнародний водний інститут), патронує конкурс Її Королівська Високість Принцеса Швеції Вікторія. В Україні конкурс проводиться з 2003ого і вже залучив понад 1500 школярів з усіх регіонів країни. Цьогоріч було представлено 50 робіт . Сокальську МАН і наш район презентували слухачі творчого об'єднання юних хіміків Олександр Будзінський та Юлія Чабаренко, учні Сокальської спеціалізованої школи ІІІІ ст. №3.

Дослідницька робота на тему: "Удосконалення технології очистки питної води сріблом в домашніх умовах", яка виконана за ідеєю та конструкцією приладу Юлія Лукомського, укладена з допомогою Лариси Харчини, керівника творчого об'єднання юних хіміків Сокальської МАН. Під час дослідження розроблено і сконструйовано прилад, який насичує воду активними іонами срібла, а у поєднанні з магнітом зменшує загальну твердість води, покращує її якість, продовжує термін використання побутових приладів, що економить час та кошти споживачів. Пристрій не потребує монтажу.

Конкурс проходив у дружній атмосфері. Кожен з учасників знайшов нових друзів та задуми для наступних проектів.

Захист проектів відбувався у два етапи. Оцінку давали дві команди журі: викладачів і студентів. Під час першого етапу  стендова доповідь, члени журі, вислуховуючи учасників, давали запитання для глибшого розуміння роботи. Другий  фінал, доповідь англійською мовою.

Приємно, що переможницею конкурсу стала львів'янка Марія Крокіс. Учасник SJWP від України представить готовий проект та публічно його продемонструє разом з переможцями національних конкурсів з цілого світу в Стокгольмі (Швеція) під час Світового Водного тижня (World Water Week), який проходить щороку в кінці серпня  на початку вересня в Міжнародному виставковому центрі.

Вітаємо наших молодих науковців і бажаємо творчої наснаги та молодечого запалу!

Ольга СТАСЮК,
методист Сокальської Малої академії наук.  

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seventeen − 10 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!