Головна / Цікаво знати / Сокальщина гордиться чемпіонкою світу

Сокальщина гордиться чемпіонкою світу

В оселі пані Люби Музичук останні дні, починаючи з 5 квітня, не змовкає телефон. А вона, після кількаденних переживань чулася щасливою. Має онучок Ганну та Марійку  обидві розумнички. Здобули визнання у світових шахових колах, хоча обоє ще дуже молоді. Ганні  двадцять п`ять, а Марійці  двадцять два. І молодша, Марійка, 5 квітня стала чемпіонкою світу з шахів серед жінок. Тішиться бабуся, можливо, її щира молитва теж допомагає внучкам.

"Вони змалечку працювали, сиділи над шахівницею, розповідає вона.  Та любов передалася від батьків, Олега і Наталі, які тренували їх. Дуже рада за внучок. Чекала їх на Великдень, але не приїхали, бо знову шаховий турнір  вже у Китаї".

Пані Люба розповіла мені, що її щиро вітали сокальчани. Дзвонила п. Людмила Чабан і розповіла, що її чоловік Любомир не відходить від комп`ютера, бо сам любить грати в шахи і спостерігав за грою Марійки, був впевнений, що вона стане чемпіонкою. А вранці п. Богдана Викрикач вітала щасливу бабусю. У церкві Любу Музичук обійняла старшого віку добродійка Ольга Семенюк, яка колись разом з нею вчителювала у Сокальській школі-інтернат, і промовила: "Ваша внучка прославила Україну, ще й в кого перемогла!!!" Парафіяни, які не знали про Марію Музичук, дивувалися цим щирим словам сокальчанки. Телефонували родичі, знайомі. Бо ж у нашому місті народився, навчався у Сокальській СШ №3 батько шахової королеви Олег Музичук. Тут корені їх роду. І Сокальщина гордиться видатною шахісткою.

Шлях до шахової корони почався ще у 1999 році, коли Марійка дебютувала на дитячому чемпіонаті України. І далі  наполеглива тяжка праця. 2015 рік Марія Музичук розпочала з виступу на міжнародному турнірі Gibraltar Chess Festival 2015, що проходив в Гібралтарі. 31 березня 2015 року, перемігши Харіку Дронаваллі на тайбрейку, Марія Музичук вийшла у фінал чемпіонату світу серед жінок, що відбувався в Сочі. 

5 квітня 2015 року двадцятидворічна Марія Музичук стала п'ятнадцятою чемпіонкою світу, перемігши у фінальному поєдинку, що складався з чотирьох партій та проходив з 2 по 5 квітня, росіянку Наталю Погоніну. Під час чемпіонату Марію тренував Олександр Бєлявський.

За досягнення визначного результату на чемпіонаті світу з шахів серед жінок (м. Сочі, Російська Федерація), вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного спортивного авторитету Української  держави 8 квітня Президент України Петро Порошенко нагородив Марію Музичук орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. А на летовищі у Львові, окрім щасливої родини і особливо батьків, перших тренерів Марійки, Олега і Наталії Музичуків, шахову королеву зі Стрия зустрічали представники засобів масової інформації, влади. Марійку Музичук щиро вітали голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Петро Колодій та міський голова м. Львова Андрій Садовий.

Бажаємо шаховій королеві лише переможних ходів на шахівницях світових турнірів. А Сокальщина вболіватиме і гордитиметься такою розумною українкою.

Оксана ПРОЦЬ.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

9 + 7 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!