Головна / Цікаво знати / Сокальська філія спілки “Вигода” працює у гармонії фінансової чесності i українського патріотизму

Сокальська філія спілки “Вигода” працює у гармонії фінансової чесності i українського патріотизму

У цій кредитній спілці працюють так, щоб було вигідно, насамперед, клієнту. Тут вміють пояснити, допомогти, вникнути у ситуацію і навіть розрадити людину. І вигідно не лише у полагодженні своїх фінансових проблем. А ще у кредитівці дуже вболівають за своє, українське. Така політика кредитної спілки. І такої лінії чітко дотримується Сокальська філія – одна з наймолодших та найвіддаленіших, бо центральний осідок «Вигоди» у Стрию. Проте за ці два з половиною роки працівники Сокальської філії КС «Вигода» зробили чимало, вона розвивається, а фінансові показники є досить стабільними.

Про це перед членами сокaльської кредитівки звітувала на зборах кредитний інспектор Жанна Журавінська. Власне, саме такий спосіб звіту перед своїми членами, притаманний тільки кредитній спілці, банки такого не практикують. Бо в цій установі сильні традиції демократичного управління через залучення спілчан до вирішення тих чи інших питань. Наступного року «Вигода» відзначатиме своє двадцятиріччя. Її 14 червня 1992 року створили 13 просвітян при Стрийському товаристві «Просвіта». За ці роки спілка розросталася, міцніла, незважаючи на зміни влади, фінансову кризу. І сьогодні твердо стоять на ногах дев’ять філій у містах Моршині, Жидачеві, Пустомитах, Самборі, Сколе, Миколаєві, Бережанах, Калуші та Сокалі, успішно працюють і розвиваються п’ять представництв у Старому Самборі, Городку, Журавному, Жовкві і Радехові. «Вигода» завоювала прихильність багатьох людей, про що свідчать цифри: 27980 стали її членами, її активи сягли 36026900 грн., загальна сума діючих кредитів 31114600 грн.

Як повідомила присутнім на зборах Сокальської філії кредитний інспектор Жанна Журавінська, за минулий рік ще 156 жителів м. Сокаля, району та Червонограда стали її членами і нині членство філії становить понад чотириста осіб. Прийнято депозитів на суму 140959 грн., кредитний портфель сягає 1265153 грн., діє 172 кредити, сума наданих кредитів за минулий рік –1750944 грн. Такі фінансові показники.

А стосовно того, що кредитна спілка «Вигода» вболіває за своє, українське, це не просто слова. Сокальська «Вигода» вже двічі ініціювала конкурс серед старшокласників Сокаля на тему «Якби я був (була) головою міста…», де учні пропонували, роздумували, як зробити своє місто красивим і комфортним для життя. У минулому році кредитна спілка «Вигода» організувала прощу до Зарваниці, від Сокальської філії поїхало 60 прочан. Поїздка вдалася, багато було добрих відгуків і побажань ще організовувати подібні подорожі. Допомагали у цій добрій справі духовні особи: о. Петро Звір та о. Ярослав Кащук. Сокальська «Вигода» співпрацює із місцевими ЗМІ – часописом «Голос знад Бугу» та ТРК «Сокаль». А ще щодо духу українського, на зборах були присутні і виступили, відповіли на запитання голова правління кредитної спілки «Вигода» Марія Сюма та заступник голови правління Юрій Мокрицький. Від них я почула, як члени Стрийської «Вигоди» у день народження Великого Кобзаря вийшли на майдан міста і просто читали поезії Тараса Шевченка, заохочуючи до декламації перехожих. Такий собі маленький штрих, але вагомий.

Отож у гармонії фінансової чесності, людської порядності і українського патріотизму працює Сокальська філія і в цілому кредитна спілка «Вигода».

Оксана ПРОЦЬ

 

Фото Василя Сорочука.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!