Головна / Цікаво знати / Відбулася благодійна зустріч “Рівні права і можливості для людей з інвалідністю”

Відбулася благодійна зустріч “Рівні права і можливості для людей з інвалідністю”

У Сокальській районній асоціації інвалідів відбулася благодійна зустріч "Рівні права і можливості для людей з інвалідністю", на яку запросили представників влади, районних служб, які опікуються людьми з обмеженими можливостями, гуртківці та працівники асоціації. 

Насамперед присутні переглянули сюжет про роботу волонтера Корпусу Миру в Україні Ємілі Ватсон в Сокальській районній асоціації інвалідів у програмі "Голос Америки", яка транслювалася на 5 каналі, презентацію діяльності районної асоціації інвалідів, та ознайомилися з буклетами про діяльність асоціації й брошурою про права інвалідів. 

Голова районної асоціації інвалідів Оксана Кононова наголосила, що мета цього заходу привернути увагу влади та усіх небайдужих до проблем людей з особливими потребами, зокрема проблеми ізольованості молоді з інвалідністю. Асоціація, яка була створена 18 квітня 1997 року, намагається об'єднати навколо себе молодь, інтегрувати у суспільство, сприяти розвитку творчих здібностей, залучати до фізичної культури та спорту, створювати умови для спілкування, духовного і культурного збагачення, до активного відпочинку серед людей з інвалідністю, пропагувати активний спосіб життя, соціальну повноцінність та максимальну незалежність серед людей з особливими потребами. 

Сокальська районна асоціація інвалідів намагається виживати у цей складний час. І вишукує для цього різні можливості. Тут функціонує Центр реабілітації для інвалідів "Промінь надії", працюють гуртки бісероплетіння, вишивки, виготовлення декоративних свічок. І нині акцентували увагу на проблемах людей, зі складною формою інвалідності, яким найважче в житті. Їм потрібна допомога й підтримка. Самотужки робити це організації важко, тому вона шукає партнерів, щоб об'єднати зусилля і працювати далі на благо людей. У районі проживає 5287 осіб з інвалідністю, з них 454  діти. 

Присутні мали змогу побачити дуже гарні вироби з бісеру, різноманітні свічки та сувеніри, вишивки, сорочки-вишиванки, які виготовили гуртківці. Оксана Кононова зауважила, що з одного боку ця зустріч  це презентація робіт гуртківців Сокальської районної асоціації інвалідів, з іншого  намагання достукатися до влади, щоб та почула про проблеми неповносправних громадян, яким сьогодні живеться дуже нелегко. Вона добрим словом згадувала благодійників, зокрема директора ДП "Датський текстиль" Йоргана Седерхолма, який допомагає асоціації вже не один рік. Відчутна підтримка є й з боку РДА та районної ради. 

Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк вважає, що допомагати людям з обмеженими потребами свята справа. І кожна людина не залежно від місця праці, посади має допомагати їм, як християнин, а не робити це заради слави чи подяки. Він наголосив, що дуже добре, що в районі функціонує асоціація інвалідів, яка дієва та активна, зуміла об'єднати навколо себе людей з інвалідністю різного віку, намагається їх адаптувати в суспільство, надає правові консультації, психологічну та моральну підтримку, залучає у гуртки та до заходів, які організовує Центр реабілітації інвалідів. 

Оксана Кононова подякувала голові районної ради Ігорю Дацюку за підтримку й запропонувала в цьому році прийняти ще нові програми. Це  "Інтернет для немобільних людей", яка дозволить дітям з інвалідністю, інвалідамвоїнам АТО, дітямсиротам і людям у візках безкоштовно підключити Інтернет, щоб вони не були відірвані від світу. Пані Оксана також зауважила, що дуже добре, що у районі уже 10 років діє програма підтримки дітей хворих на ДЦП, та "хочеться привернути увагу й до тих дітей з інвалідністю, в яких дещо інший діагноз. Вони також потребують реабілітації, підтримки та допомоги". І запропонувала, щоб і їх включити у районну соціальну програму підтримки дітей з інвалідністю. 

Начальник відділу молоді та спорту РДА Андрій Мандрик, зокрема, розповів, що в цьому році на стадіоні "Сокіл" відкрили спортивну групу для людей з інвалідністю, з ними займається інструктор-реабілітолог. Провели районну спартакіаду для осіб з особливими потребами та взяли участь в обласній, де вдало виступили і посіли п'яте місце серед команд з 22 районів Львівщини. 

Свої думки висловили головний спеціаліст управління соціального захисту населення Сокальської РДА Ганна Ісаєва, завідувач ПМПК відділу освіти РДА Ганна Фенчин, лікар Сокальської ЦРЛ Степан Панас, керівники гуртків виготовлення декоративних свічок Любов Штикало і директор Центру реабілітації "Промінь надії" Ірина Гулявська.

Степан Панас констатував, що щороку первинна кількість людей з інвалідністю зростає на 450500 осіб. Це інваліди різного захворювання. Окремі хворі потребують щоденного лікування, бо якщо не вживатимуть ліків, які є дороговартісними, не житимуть. Це люди з особливими потребами. У галузі охорони здоров'я бракує нині коштів, щоб забезпечити їх медикаментами, і лікування, в основному, лягає на плечі родичів. 

Президент Фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлій Лукомський запропонував надати підтримку тим дітям з особливими потребами, які є з малозабезпечених сімей і дійсно потребують допомоги. Цього року цей фонд допоміг 65 дітям-випускникам із малозабезпечених сімей і дітям-десятикласникам, які писали твір "Ким я хочу бути і як я цього досягну?". В листопаді відбудеться традиційний благодійний аукціон, в якому активну участь беруть вихованці гуртків Асоціації інвалідів. 

І як зазначив почесний громадянин м. Сокаль, президент фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлій Лукомський, в районній асоціації інвалідів є великий поступ у роботі. Вироби, які вони виробляють сьогодні, аж захоплюють дух. Вони гарні та якісні. Це добре, бо асоціація намагається заробити якусь копійку на життя. Але це не головне. Більше важливим є те, що діти мають заняття. 

Роблять те що їм подобається. Вони бачать, що вироби, в які вклали все своє вміння та душу, потрібні людям, приносять їм радість. 

Ю. Лукомський наголосив, що людям з інвалідністю дуже пощастило, бо мають такого голову та керівників гуртків, які є ентузіастами, одержимими своєї справи. Без них цього б не було, бо ще пам'ятає що тут було, а зараз асоціація з кожним роком підноситься на новий щабель розвитку, її діяльність корисна для людей. 

Оксана Кононова подякувала усім присутнім за небайдужість до долі та проблем неповносправних людей. Вона наголосила, що нині робота організації скерована на розширення її діяльності. Проти минулих років вироби дітей стали кращими, розширився асортимент, проте немає де їх реалізовувати. І це одна з проблем. І закликала присутніх допомагати неповносправним людям, які нині є соціально незахищеними, сприяти пошуку небайдужих партнерів для створення умов для повноцінного розвитку людей з інвалідністю у Сокальському районі. Далі присутні обговорили чим вони можуть реально допомогти малозабезпеченим дітям та дорослим, що мають інвалідність. Свої пропозиції подали Юлій Лукомський, Наталія Карташова, Ганна Фенчин, Андрій Мандрик. Вони наголошували, що не можна бути байдужими до проблем людей, які нас оточують, треба бути милосердним, любити ближнього, робити добрі справи. Адже серед дітейінвалідів є багато обдарованих, яким потрібна підтримка та допомога, оскільки для них реалізувати свої можливості значно важче, ніж їх здоровим ровесникам.
 
Любов ПУЗИЧ.

 Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!