Головна / Цікаво знати / Спільно гартували дух

Спільно гартували дух

Минулого тижня в Сокалі проходив спільний вишкіл, за участі сокальських  правоохоронців,  військового  комісара Сокальсько-Червоноградського ОРВК, прикордонної служби та Сокальської самооборони.

Як зазначив депутат Сокальської міської ради Юрій Товарянський (який вже не вперше проводить такі акції), нині ворог чатує нас на українській землі. Українцям не треба надіятися на допомогу з інших країн, а потрібно самим боронитися, кожен свідомий чоловік повинен брати зброю, піднімати свій моральний і фізичний дух. Наше військо нині залишилось практично без зброї, без техніки, бо попередня влада все роздерибанила. Український народ залишився сам на сам з агресором, і якщо не дамо відсіч, то москалі дійдуть аж сюди, на Західну Україну. На один день понад п'ятдесят юнаків і дівчат з Сокаля, Великих Мостів, Белза, Двірців, Іваничів, Сокальської самооборони, 10 сотні Євромайдану стали «військовозобов'язаними», їх діями керував військовий комісар Микола Лисак.

Спочатку він скомандував усім шикуватись у три шеренги для бігового маршу. Микола Лисак наголосив, що це не конкурс, хто швидше пробіжить дистанцію, тому треба усім взяти темп, кому який підходить, і бігти. Якщо комусь стане погано, зійти з дистанції. Після проведеного інструктажу, юнаки і дівчата рушили маршем від Сокаля до Горбкова, а далі – по липовій алеї до стрільбища, що біля Поториці.

Заступник начальника Сокальского РВ ГУМВС України у Львівській області, начальник міліції громадської безпеки Володимир Звадюк розповів учасникам вишколу будову пістолета Макарова та автомата АК-74У, показав, як вони розбираються та для яких бойових дій призначені. Після цього юнаки і дівчата мали змогу постріляти в ціль. Кожен зробив по п'ять пострілів, усі показали хороші результати і відчули запах пороху, дехто – вперше. А найкращий результат показав Олександр Новацький, який набрав 45 балів з 50 можливих. Значну допомогу в проведенні стрільб надали мисливці Андрій Дзядик і Володимир Матіюк. А тим часом, поки одні стріляли, інші під наглядом заступника начальника Сокальського РВ ГУМВС Володимира Звадюка та начальника сектора ДІМ Олександра Сідельника вчилися розбирати і збирати бойову зброю. Декому це вдавалося з першого разу, а інші складали-розкладали з підказками правоохоронців двічі-тричі. Також для учасників вишколу військовий комісар Сокальсько-Червоноградського ОРВК провів конкурс, хто швидше і правильно одягне протигаз.

Коли усі закінчили стріляти, начальник відділу прикордонної служби «Белз» Ігор Липчей та його заступник Павло Михайлик розповіли присутнім про можливості виявлення диверсійних та терористичних груп.

З напутнім словом до учасників вишколу звернувся отець Василь Партика, котрий закликав молодь гуртуватися, вчитися обороняти нашу Батьківщину і бути патріотами своєї держави.

Опісля на присутніх чекав смачний обід, який зварили Василь Малко та Антон Тріфонов, їм допомагали наймолодші учасники вишколу – Василько Товарянський та Ромчик Горбай. Смачна юшка та хліб із салом неабияк смакували молоді, бо за півдня вишколу вони добряче зголодніли. Пообідавши, юнаки та дівчата виконали Державний гімн України  і  вирушили додому. Організатори запевнили, що такий вишкіл проводили вперше, але не востаннє, щоб підтримувати патріотичний дух і гартувати молодь.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 − 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!