Цікаво знати

Сучасні вимоги до гаражних воріт

З усіх дверних систем, вимоги споживача до гаражним воротам – найвищі. Ми розповімо про основні характеристики. Що впливає на вибір автовласника при покупці воріт?

Вони повинні бути міцними, зносостійкими, з надійним замком і максимально простими в експлуатації. Практичність і безпеку воріт забезпечує не тільки їх конструкція, але і автоматизація замку і ходового механізму, керованих з панелі або дистанційно. Ворота повинні забезпечувати теплоізоляцію гаража. У житловому секторі та приватних володіннях ворота гаража повинні бути ергономічними, не захаращувати корисну площу відкритими стулками.

Сучасний ринок пропонує широкий асортимент моделей гаражних воріт. Ми розповімо про основні їх типах:

 –   орні;
 –   Підйомно-поворотні;
 –   відкатні;
 –   рулонні;
 –   складчасті;
 –   Секційні.

Відмінності гаражних воріт різних типів

Орні ворота – це пара стулок, підвішених на міцні петлі, із залізних або сталевих листів товщиною від 4 мм. Замикаються замком будь-якого типу, можливий автоматичний привід. Надійні в плані захисту від злому і відносно недорогі. Основним недоліком орних воріт виступає необхідність у вільному просторі для ходу, а в сніжну зиму вони потребують розчищення.

Ворота з підйомно-поворотним механізмом актуальні в підземних гаражах. Полотно незбиране, в піднятому стані розташовується під склепінням дверного отвору. Управління здійснюється шарнірно-важільним механізмом з автоматичним або ручним приводом і пружинної амортизацією. Як і орні, вимагають площі перед гаражем.

Відкатні ворота рухаються уздовж стіни за принципом двері-купе. Потрібно прокладка направляючої для роликового механізму і широкий фасад будівлі. Найчастіше використовуються в гаражах на кілька паркувальних місць і вимагають уваги до ходової частини. Міцність полотна воріт не поступається перерахованим вище типам, що замикає система встановлюється на вибір власника.

Рулонні або роль-ворота влаштовані за типом жалюзі. Алюмінієві горизонтальні планки-ламелі зібрані в гнучке полотно, яке скручується під стелею в рулон. Легка конструкція може монтуватися в найвищих отворах. Ламелі армовані полімерними теплоізоляційними волокнами. Експлуатація в ручному або автоматичному режимі не вимагає високих енерговитрат. До недоліків рулонних воріт відноситься їхня низька стійкість до злому.

Складчасті ворота складаються з декількох вертикальних панелей і влаштовані за принципом ширми. Вони перекривають велику ширину отвору, стійкіше до зношування механізму при частому відкриванні і успішно використовуються на підприємствах.

Секційні ворота складаються з поперечних сталевих секцій, які в піднятому вигляді розташовуються на стелі гаража. Поєднують в собі переваги рулонних воріт і міцність цельнополотенних моделей. Запірний механізм може працювати як від автоматичного приводу, так і в ручному режимі. На сучасному ринку дверних систем секційні ворота користуються високим попитом нарівні з орними.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.