Цікаво знати

Збережені ялинки – на радість людям

Наближаються такі довгоочікувані свята Нового року, Різдва Христового. А як же без ялинки? Історично склалося так, що на Україні з дідапрадіда Новий рік святкували з солом’яним дідухом, а ялинки почали використовувати примусово за Петра І. З цього часу кожного року, за офіційною статистикою, до новорічних свят, в Україні вирубують мільйони молодих саджанців сосни, ялини та ялиці. Ще сотні тисяч дерев варварським чином позбавляються верхівки (зокрема, схожої на молоде деревце). Такою кількістю рослин, за підрахунками природо-охоронців, можна засадити сотні гектарів лісу щорічно.

У країнах Європи та світу вже відмовилися від використання живих ялинок, натомість використовують якісно зроблені штучні ялинки.

Також поширена технологія вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою. Ялинку садять у грунт, а коли дерево трішки підросте – пересаджують у спеціальний контейнер, як у вазоні. До того ж люди після свят не викидають дерево, а можуть посадити у себе біля будинку чи на дачі. Запровадження такої технології допоможе виховувати у людей любов до природи. Широко використовуються новорічні ікебани. Після свят, викинуті на смітник із рештками новорічних гірлянд на ще зелених гілочках вже нікому не потрібні, ялинки завдають клопоту і комунальним службам. Оскільки прибирати викинуті дерева нелегко. А переробляти їх ще не навчилися.

З початком новорічних приготувань і сподівань на приємний передсвятковий настрій для працівників державної лісової охорони настає сезон відловлювання «ялинкових браконьєрів».

До проведення заходів із попередженням порушень природо-охоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок залучені спеціалізовані формування лісокористувачів обласного управління лісового та мисливського господарства, підрозділи ГУНП у Львівській області та Держекоінспекції у Львівській області.

Рейдові групи перевірятимуть пункти реалізації ялинок, а на контрольних постах ДАІ проводитимуть перевірку транспортних засобів щодо законності перевезення хвойних дерев.

Порушники природо-охоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, будуть притягуватись до адмінвідповідальності шляхом накладення штрафів: для фізичних осіб від 85 до 170 гривень, для посадових – від 119 до 204 гривень. Крім цього, за незаконну рубку хвойних дерев у лісових масивах нараховується шкода, завдана лісовому господарству. За кожне зрубане дерево доведеться заплатити близько 198 гривень.

Обов’язковим атрибутом зелених красунь є електронні бирки. Якщо ялинка без такої бирки, то, значить, була зрубана і продається незаконно. У ярлику міститиметься вся інформація про походження деревця. Перевірити походження можна зайшовши на сайт http://yalinka.info 

ДП « Жовківський лісгосп» реалізовує новорічні деревця породи сосна за ціною 3684 грн. висотою 14 м. Запрошуємо до співпраці мешканців та організації.
Продаж новорічних ялинок буде проводитися за адресами: м. Жовква, вул. Лісна, 3 (контора лісгоспу), контори лісництв, с. В’язова – торговельний павільйон «Лісовичок». За довідками звертатися за тел.: (03252)61838.

ДП «Радехівське лісомисливське господарство» реалізовуватиме ялинки на території Сокальського лісництва (вул. Львівська, 94).

Адміністрація ДП «Жовківське лісове господарство».

Адміністрація ДП «Радехівське лісомисливське господарство».

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.