З настанням весняно-літнього періоду значно ускладнюється становище з пожежами, які виникають частіше, ніж в інші періоди.
Особливу стурбованість викликають пожежі, що виникають у лісових масивах, на торфополях, завдаючи великих матеріальних збитків народному господарству. Вогонь знищує запаси деревини, а також і заготовлену лісову продукцію, будівлі, споруди та інше майно, а ще – захисні, водоохоронні та інші властивості лісу. Зазнає й втрат фауна, порушується планове ведення лісового господарства і використання лісових ресурсів. Протягом двох років після пожеж погіршується екологічний стан довкілля. До їх гасіння щороку залучають велику кількість місцевого населення, працівників і службовців, а також техніку. Як свідчить статистика, кількість пожеж, що виникають у лісах та торфополях щороку збільшується. Відповідно і наслідки від них стають чимраз тяжчими і дуже негативно впливають на навколишнє природне середовище.
Першопричиною виникнення пожеж здебільшого була і залишається людина з притаманними їй легковажністю, недбалістю та необережністю. Чи то легковажно кинутий недопалок сигарети, чи то чиєсь недбале поводження з вогнем спричиняють лихо!
Тяжкі наслідки вимагають особливої уваги до питань протипожежної охорони лісів та торфополів, яка передбачає створення низки перешкод у вигляді протипожежних розривів, захисних мінералізованих смуг, канав, а також очищення лісу від рослинних захаращень та інших легкозаймистих речовин.
Олег БОРИС, провідний інспектор Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області.