Головна / Цікаво знати / Збережемо вирощений урожай!

Збережемо вирощений урожай!

День за днем на Сокальщині з ранку й до вечора йдуть жнива. Сільські трудів­ники, задіяні на збиранні зернових, знають, що тонни зерна, яке завозять до ко­мори – це хліб, багатство нашої країни. Тому треба ретельніше дотримуватися правил пожежної безпеки при збиранні зернових. Серед втрат, які можуть понести господарчі поля, найбільші – від пожеж. Вітер та гарячі сонячні промені допомага­ють людині засмагнути навіть без солярію, але в той же час вони швидко висушу­ють землю, навіть після великого дощу, тому легка необачність з боку будь-кого може призвести до тяжких наслідків.

Особливо необхідно слідкувати не тільки за приміщеннями, де зберігатиметься зерно, а й за технікою, задіяною на жнивах. Щоб кожен комбайн, жатка, трактор, автомобіль були забезпечені справними іскрогасниками, вогнегасниками та заземлюючими пристроями. Хлібороби знають, якої непоправної шкоди може завдати урожаєві вогонь. То чому з року в рік ми стаємо все більше необережними та недбалими у поводженні з «червоним півнем»?

Аналізуючи причини пожежі на ланах, видно, що переважна їх більшість спричинюється найпростішими чинниками: це іскри, що летять з вихлопних труб двигунів внутрішнього згорання, порушення правил експлуатації теплових генераторів під час сушіння, дитячі пустощі з вогнем, недотримання елементарних правил пожежної безпеки. Запобігти втратам урожаю від пожеж зовсім не складно. Треба організувати охорону полів у період достигання хлібів та збирання урожаю, заборонити розпалювання багать поряд з хлібними масивами; розбити поля на п'ятдесятигектарні ділянки, обкосити їх та проорати протипожежні смуги.

Вся сільгосптехніка, задіяна на збиранні урожаю, повинна бути забезпечена первинними засобами пожежегасіння та протипожежним обладнанням. Щодня до початку роботи необхідно ретельно очищати іскрогасник та вихлопну трубу від нагару. Необхідно заборонити роботу всієї збиральної техніки без капотів, використання паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів, заправляти збиральну техніку безпосередньо на хлібних масивах.

Місця постійного скиртування грубих кормів повинні бути огороджені, обладнані блискавкозахистом та забезпечені первинними засобами пожежегасіння.

Служба державного пожежного нагляду Сокальського району нагадує, що суворе дотримання протипожежних вимог є одним з головних напрямів збереження врожаю від пожеж.

Олег БОРИС, провідний інспектор Сокальського РС ГУ ДСНС
України у Львівській області, капітан служби цивільного захисту.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 + fourteen =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!