Цікаво знати

Серед воєнруків львівських шкіл найбільше рядових

Організація військово-патріотичного виховання молоді та викладання навчального предмету «Захист Вітчизни» були предметом колективного звернення громадських об’єднань «Пліч-о-пліч заради майбутнього», «Громадська варта» та «Солдатські матері – за нову армію» від 15. 12. 2014 року. Відтак, надійшла відповідь від департаменту освіти і науки Львівської обласної держаної адміністрації та управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Нагадаємо, що у запиті йшлося про рівень фахової підготовки викладачів предмету «Захист Вітчизни» та можливість працевлаштування для викладання цього предмету офіцерів – учасників АТО з досвідом ведення бойових дій, які повернулися із зони АТО, у тому числі для їх соціальної адаптації.

"Ми вдячні керівникам управлінь за оперативно надану відповідь. З відповіді департаменту освіти і науки Львівської обласної держаної адміністраціїми не можемо зробити висновок про рівень фахової підготовки викладачів у школах районів області. Водночас, проінформували нас, що спеціалістів із числа військових запасу, учасників АТО, які повернулися із війни додому, призначати на посади вчителів предмета «Захист Вітчизни» можливо лише при умові наявності відповідної освіти.

Відповідь департаменту освіти Львівської міської ради є більш конкретною. Зокрема, у ній зазначено, що серед педагогічних працівників, які викладають вищезазначений предмет у ЗНЗ міста Львова, – 99 чоловіків та 6 жінок. За військовим званням:  рядовий – 30, єфрейтор – 2, молодший сержант – 1, сержант – 6, старший сержант – 2, старшина – 5, прапорщик – 1, молодший лейтенант – 22, капітан – 7, майор – 8, підполковник – 2, полковник – 5, старший матрос – 1, старший мічман – 3.

Звідси ми можемо зробити висновок, що близько половини викладачів предмету не мають офіцерських звань і практичних умінь і навичокдостатніхдля фахового викладання предмету.

Тому питання залучення ветеранів АТО є гостро актуальним. Зі свого боку висловлюємо готовність співпрацюватиз органами освіти в плані кадрових пропозицій, яка б сприяла соціальній адаптації ветеранів АТО", – сказано у повідомленні. 

Голос Сокальщини на GoogleNews