Цікаво знати

Степана Бандеру й Івана Климіва-«Легенду» увічнили у Соснівці

У переддень 71-ої річниці створення Української Повстанської Армії, у Соснівці, біля Української греко-католицької церкви, відкрили пам'ятники-погруддя: Провідникові ОУН Степанові Бандері та Івану Климіву -"Легенді" – крайовому керівнику ОУН, уродженцю села Сілець.

Виступаючи на урочистому віче, Соснівський міський голова Євгенія Дуброва зазначила, що ідея встановлення пам’ятників-погрудь належить місцевому жителю, котрий народився у Сільці, колишньому директору сьомої школи Степану Михайловичу Баглаєвичу. Це було у 2006-ому. Збирали кошти усією громадою.

Погруддя Степана Бандери та Івана Климіва-"Легенди" виготовили Микола Король спільно з синами Тарасом і Мар'яном. До речі, нині вони завершують роботу над пам’ятником Тарасові Шевченку, що постане у Волиці.

Є. Дуброва зупинилися на історичних постатях С. Бандери та І. Климіва-"Легенди", подякувала всім причетним до спорудження пам’ятника.

Відкрити пам’ятники-погруддя доручили соснівчанам, котрі доклали максимум зусиль, щоб це свято відбулося: Василеві Фарині, Петрові Ратичу, Нестору Дрогобицькому, Мирославові Каралюсу.

Священики Зеновій Буньо, Іван Цінцірук відправили панахиду і освятили пам’ятники, представники влади та громадських організацій поклали до підніжжя вінки та квіти.

До усіх присутніх звернулися народні депутати України Степан Курпіль ("Батьківщина") та Андрій Міщенко ("Свобода"), настоятель храму святого Йосафата м. Червоноград о. Михайло Нискогуз, депутат обласної ради від ВО "Свобода" Олександра Небожук (зачитала вітальну адресу від голови обласної ради Петра Колодія), міський голова Червонограда Ігор Чудійович, голова Червоноградської МО ВО "Свобода", депутат Сокальської районної ради Тарас Стародуб, голова Товариства "Надбужанщина" Володимир В’язівський, президент благодійного фонду "Еко-милосердя" Павло Савчук.

Хор "Нескорені" Червоноградської станиці вояків братства УПА виконав патріотичні пісні.

Степан Курпіль, зокрема, зазначив, що "сьогоднішній день знаменний не тільки для Соснівки, – він увійде в історію українського народу. Тому що відкриття монумента Борцям за незалежність України, за її волю – це данина шани тим, хто поліг у цій боротьбі, це також одна зі сторінок утвердження правди про національно-визвольний змаг українського народу…". А його колега по парламенту, уповноважений ВО "Свобода" у Дніпропетровській та Запорізькій областях Андрій Міщенко передав вітання з козацького краю.

Соснівський міський голова Євгенія Дуброва вручила дипломи та подяки причетним до спорудження пам’ятника, зокрема, Степанові Баглаєвичу, Миколі Королю, Мар’янові Королю, Тарасу Королю, Василеві Фарині, Петрові Ратичу, Нестору Дрогобицькому, Мирославові Каралюсу.

На завершення урочистостей усі виконали Державний гімн.

У заходах взяли участь заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутати районної ради Олег Кожушко, Тарас Личко, Тарас Стародуб, Володимир Фіяла, Роман Запісоцький.

Василь СОРОЧУК.

На знімках: зліва – скульптор Микола КОРОЛЬ та ініціатор спорудження пам’ятників-погрудь Степан БАГЛАЄВИЧ; в центрі – покладання квітів; справа – світлина на згадку.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.