Цікаво знати

Стисло про добровольчі формування територіальних громад

Уряд визначив порядки утворення, підготовки та забезпечення добровольчих формувань територіальних громад, а також порядок застосування добровольцями особистої мисливської зброї під час виконання завдань територіальної оборони.

Порядок утворення та діяльності добровольчих формувань територіальних громад (далі — добровольчі формування, або ДФТГ), набуття та припинення членства в них, визначає Положення затверджене Постановою КМУ № 1449 від 29 грудня 2021 року.

Зокрема визначається, що добровольче формування утворюється зборами ініціативної групи жителів територіальної громади (не менше п’яти осіб) у присутності командира військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ та уповноважених представників органу місцевого самоврядування відповідної територіальної громади.

Добровольчі формування мають право:

 1. Своєчасно реагувати та вживати необхідних заходів для оборони території та захисту населення на визначеній місцевості до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ (сил) або угруповання об’єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройної агресії проти України.
 2. Брати участь у посиленні охорони та захисті державного кордону у порядку, визначеному Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону»;
 3. Брати участь у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій.
 4. Брати участь у підготовці громадян України до національного спротиву.
 5. Брати участь у забезпеченні умов для безпечного функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та органів військового управління.
 6. Брати участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури, визначених Кабінетом Міністрів України, та об’єктів підвищеної небезпеки, порушення функціонування та виведення з ладу яких становлять загрозу для життєдіяльності населення.
 7. Брати участь у забезпеченні умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їх перегрупування.
 8. Брати участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів поблизу та в межах зон/районів надзвичайних ситуацій та/або ведення воєнних (бойових) дій разом з Національною поліцією.
 9. Брати участь у забезпеченні заходів громадської безпеки і порядку в населених пунктах разом з Національною поліцією.
 10. Брати участь у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану в разі його введення на всій території України або в окремих її місцевостях.
 11. Брати участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями.
 12. Брати участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та на протидію інформаційним операціям агресора (противника).
 13. Співпрацювати з органами місцевого самоврядування та військовими частинами Сил територіальної оборони Збройних Сил, збирати та аналізувати інформацію про загрози безпеці територіальної громади та сценарії їх стримування.
 14. У співпраці з органами місцевого самоврядування обліковувати, облаштовувати та охороняти місця укриття населення.
 15. Здійснювати добування, збір та узагальнення інформації, яка впливає на виконання завдань територіальної оборони в межах території територіальної громади.
 16. Сприяти у здійсненні заходів з протидії інформаційним операціям агресора (противника) в межах території територіальної громади.
 17. Організовувати навчання членів добровольчих формувань з метою ефективного виконання своїх завдань.

598503239

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.