Цікаво знати

Страхування сім’ї – що потрібно знати

За один тільки 2018 рік попит українців на медичне страхування збільшився в кілька разів. За даними найбільших страховиків, запити від молодих сімей на комплексний поліс для всіх членів збільшилися втричі. Серед старшого покоління (пари без дітей, пенсіонери) теж спостерігається позитивна динаміка: кількість нових договорів збільшилася на 12%.

На зростаючий попит реагує і пропозиція. Звичайно, хтось із лідерів ринку давно впроваджує програми сімейного страхування (хороший приклад описаний за адресою https://askods.com/ru/zdorove-semi), а хтось тільки розробляє нові продукти. У першому випадку якість послуги вище, оскільки у чинного пропозиції вже є налагоджені алгоритми роботи, цінова політика, конкретизовані виключення і т. Д.

При цьому питань навіть по популярним послуг добровільної страховки всієї родини залишається багато. Експерти постаралися відповісти на найчастіші з них.

Що включає сімейне страхування

Страхування здоров’я сім’ї – це комплексний вид захисту фінансових інтересів страхувальника, вид особистої страховки, який в залежності від обраного покриття може поширюватися на випадки:

 • травматизму (рани, каліцтва, порізи);
 • захворювань;
 • вагітності і ведення пологів.

Страхування від нещасного випадку

У більшості видів добровільного страхування здоров’я сім’ї передбачений цей вид захисту. Він може бути обмежений тільки травмами з градацією за місцем їх отримання (на роботі, під час занять спортом, подорожей), або поширюватися на травми, опіки, обмороження, отруєння та інші нещасні випадки. Винятками є заподіяння собі шкоди застрахованим усвідомлено (спроба суїциду) або в стані сп’яніння.
Медстраховка на випадок хвороби

Медичне страхування сім’ї від хвороб діє для всіх членів сім’ї, включаючи неповнолітніх дітей. При цьому стандартними винятками з покриття є:

 • хронічні патології (деякі страховики готові оплатити допомогу при їх загостренні, але не лікування самої хроноформи);
 • критичні захворювання (онкологія, туберкульоз);
 • хвороби, лікування яких має надаватися безкоштовно за рахунок держави.

Страхування вагітності і пологів

Програма страхового супроводу на час ведення вагітності та процес розродження – одна з найбільш затребуваних і найдорожчих, і не тільки на українському ринку. У комплексному договорі вона йде за більш доступною ціною і може включати тільки вагітність (або пологи) або весь процес виношування плоду і розродження. Відповідальність страхової компанії поширюється:

 • на покриття витрат в жіночій консультації, до якої приписана майбутня мама;
 • діагностику і лікування патологій, виявлених під час вагітності;
 • регулярний збір аналізів (оплачуються реагенти і послуги лабораторії);
 • послуги акушера-гінеколога;
 • процес забезпечення нормального розродження, згідно з рекомендаціями лікаря.

Каталог програм сімейного страхування

У кожній окремій страховій компанії, ліцензованої на страхування здоров’я і життя, що пропонує послуги добровільної сімейної страховки, є набір програм для різних страхувальників. Як правило, тарифні плани діляться за віком та складом застрахованої сім’ї. Найбільш популярними сьогодні залишаються:

поліс для молодих сімей (2-3 людини, включає покриття на час вагітності);
договір для зрілих пар (з повнолітніми / маленькими дітьми і без).

Як оформити сімейний поліс

Страховка здоров’я в Україні – це на 80% корпоративне страхування. Що легко пояснити більш вигідними тарифами від страхових компаній для роботодавців, які укладають колективний договір. На роздрібному ринку (приватній особі) поліс обійдеться на 20-50% дорожче (залежить від страховика).

Для оформлення сімейного страхування необхідно зробити одне з двох.

Запропонувати роботодавцю укласти контракт з перевіреним страховим партнером на умовах соплатежа (часткового відшкодування страхової премії) співробітника і підключення до програми членів сім’ї працівника. Багато організацій з ентузіазмом відгукуються на такі ініціативи: їм страховка забезпечує лояльне ставлення персоналу, плюс до репутації і додаткову статтю офіційних витрат (зменшує оподатковуваний прибуток).
Самостійно звернутися до страховика і укласти комплексний договір. Буде потрібно паспорт і код. Медичний огляд не проводиться, достатньо заповнення анкети.

Скільки платить страховик

Розмір відшкодування залежить від обставин інциденту. По групі ризиків страхування від нещасного випадку (інвалідність, смерть, травма) передбачаються виплати у відсотках від встановленого ліміту. Останній починається з 7-10 тис. Гривень на одного члена сім’ї, верхнього порогу немає.

За медстраховкою і ведення вагітності частіше передбачені фіксовані виплати. Зокрема, вони виробляються:

 • з розрахунку за 1 день стаціонарного / амбулаторного лікування;
 • при загибелі застрахованих;
 • при організації розродження;
 • при лікуванні в патологічний

Голос Сокальщини на GoogleNews