Цікаво знати

Торгівля людьми: найбільше від трудової експлуатації потерпають чоловіки

Пандемія та карантинні обмеження призвели до повної або часткової втрати роботи певної частини наших громадян, які досі були забезпечені роботою в Україні чи працювали за кордоном.

Після закінчення карантину та відкриття кордонів українці, які втратили роботу, будуть намагатися знайти її, в тому числі за межами України, тож зловмисники можуть скористатися нагодою та вразливим становищем наших громадян, щоб залучити їх до торгівлі людьми.

Тому, обласна державна адміністрація як регіональний координатор у сфері протидії торгівлі людьми вважає за необхідне посилити заходи безпеки із недопущення потрапляння осіб у ситуацію торгівлі людьми, застосовуючи при цьому максимально можливі методи інформування громадян шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи із особами, зокрема, які повернулися з-за кордону.

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Під експлуатацією людини слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

За інформацією департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, станом на сьогодні вже 36 осіб з області отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 – жінки, 23 – чоловіки, 3 – діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 19 – трудова, 11 – сексуальна, 2 – продаж дитини, 4 – втягнення у злочинну діяльність.

«Існує такий міф у суспільстві, що у рабство потрапляють лише жінки задля сексуальної експлуатації. Як бачимо, статистика говорить про інше. Більшість постраждалих – чоловіки, які піддавались трудовій експлуатації. І не обов’язково їхати за кордон, адже 21 випадок з 36 – це експлуатація людей в Україні. І ця загроза існує для всіх вікових категорій», – пояснює директор департаменту Наталія Кузяк.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Тож, якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

1. Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;

2. Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

3. Вас примушували відробляти неіснуючі борги;

4. Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що Ви стали жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата, яка станом на сьогодні становить 3 прожиткових мінімуми (для працездатних осіб – 6 354 грн.).

Для отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, особі необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій за місцем проживання чи перебування (контакти за посиланням) або до департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 (каб. № 112), та за телефоном: (032)255-47-96.

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також звернувшись до громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» за телефоном: (032) 295-50-60; на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та 527 (з мобільних телефонів).

Допомога безоплатна і конфіденційна.

Марта Кудляк

65993924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.