Цікаво знати

Торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами потребує ліцензій

Державна податкова інспекція у Сокальському районі нагадує, що оптова та роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності у них ліцензій.

Річна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на території міст становить 8000 гривень, а на території сіл і селищ  500 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Річна вартість ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі на території міст становить  2000 гривень, а на території сіл і селищ  250 гривень.

За порушення норм Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Зокрема, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

– оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій  200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;

– роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії  200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольнокасовий апарат продукції, але не менше 1000 гривень.

Громадян, яким відомі факти здійснення суб’єктами господарювання торгівельної діяльності алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, просимо повідомляти за телефоном довіри (03257)72856. Анонімність гарантуємо.

Андрій ТУРКОЛЯК,
начальник ДПІ у Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews