Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Торгівля людьми – порушення прав людини

Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні й етнонаціональні корені. На різних етапах свого розвитку людство порізному ставилося до неї. На ранніх стадіях ставлення до торгівлі людьми було досить ліберальним, купівляпродаж людини розглядалися як засіб законного збагачення. Згодом людське співтовариство усвідомило неможливість існування такої форми використання людини, яка дискримінувала її та принижувала гідність. Почалася багатовікова боротьба із цим ганебним явищем, яка не вщухає і сьогодні.

Торгівля людьми розглядається як порушення прав людини, за яке повинна нести відповідальність держави. Важливим етапом у ствердженні такої концепції стала Всесвітня конференція з прав людини, що відбулася у Відні у 1993 році, коли вперше насильство над жінками було визнано порушенням прав людини. Саме з позицій захисту прав людини в останні роки розроблялася низка міжнародних документів щодо боротьби з торгівлею людьми. Це, наприклад, Гаазька міністерська декларація (1997 p.), Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності (2000 p.), Брюссельська декларація (2002 р.), в яких підкреслюється, що торгівля людьми – це порушення людських прав.

Сучасна державна політика України у сфері протидії торгівлі людьми орієнтована на активізацію профілактичної роботи, а саме: захист прав людини шляхом розвитку її самосвідомості, формування у підростаючого покоління об’єктивної оцінки суспільної небезпеки цього явища.
Ця проблема зобов’язала розробити для загальноосвітніх закладів програми виховної роботи з питань протидії торгівлі дітьми.

Учителі Великомостівського НВК Н. Хомин, О. Малицька, Л. Кондратюк, У. Соболь взяли участь у тренінгах у Сокалі, які організував відділ освіти РДА: «Особиста гідність», «Безпечна поведінка», «Громадянська позиція», які проводили укладачі цієї програми. Її особливістю є спрямування на комплексну профілактичну роботу з протидії торгівлі людьми.

Ключовими поняттями програми є добро, зло, гідність, безпека, громадянський обов’язок, відповідальність, права, життєві навички. Під час проведення тренінгів ми отримали багато нової інформації та матеріалів для проведення бесід, конференцій, вікторин, тематичних вечорів з цієї проблеми. Ще з квітня минулого навчального року відбувається впровадження програми у навчальновиховний процес нашої школи. Цьогоріч ця програма впроваджена в роботі гуртка «Здорове майбутнє» та клубу «Закон і ми», які діють на базі Великомостівського НВК.

Громадянська позиція – ефективний елемент профілактики торгівлі людьми в громаді, а також новітній метод пропагандистськопросвітницької діяльності, що дозволяє гарантувати захищеність підростаючого покоління.

Ольга МАЛИЦЬКА, вчитель біології Великомостівського НВК.

Exit mobile version