Цікаво знати

Вимоги громади виконаємо

Неабияке занепокоєння серед мешканців сіл Теляж та Ульвівок викликали чутки та домисли навколо відновлення водозливної дамби колишнього Сокальського заводу хімволокна. Тому як директор фірми-орендаря вищезгаданого об'єкта хочу розповісти, що ж насправді відбувається на дамбі і з якою метою. ТзОВ "Фірма ЛІГА" ЛТД, через Фонд державного майна України, орендує в Сокальському управлінні водного господарства водозливну дамбу, терміном на 25 років.

Нині ведуться роботи з відновлення  дамби, відповідно до технічної документації, розробленої спеціалізованим підприємством Інжинірингова фірма "Теплоелектропроект": змонтована нова лінія електропередач для живлення об'єкта, проводиться капітальний ремонт козлового крану, який піднімає затвори для регулювання рівня води. Опісля будівельники візьмуться за ремонт самої споруди дамби. Надалі підніматимемо водосховище, щоб згодом встановити на дамбі додаткове інноваційне технологічне обладнання. До речі, аналогічне обладнання цього року на просьбу королеви Великобританії Єлизавети ІІ встановили на території Віндзорського палацу для електрозабезпечення всього палацу і навколишніх будівель.

Відповідно до договору оренди, рівень водосховища визначається Міжвідомчою комісією з врегулювання рівня води на річці Західний Буг, яка визначила, що експлуатаційний рівень води повинен бути на тому самому рівні, який був до 2006 року, коли водосховище було спущене. Юридично водосховище існує і донині, правда, лише на папері. Ми фактично відновимо його роботу і все приведемо у відповідність з тим, що вказано в документах. Зазначимо також, що водосховище є потужним інструментом в боротьбі з паводками, адже дає змогу регулювати стік води в річці.

Нещодавно я брав участь у сесії Телязької сільської ради, де проводилось обговорення проблемних питань, що можуть виникнути у зв'язку з відновленням водосховища. Депутатським корпусом було окреслено дві проблеми, перша: щоб не перекривати дамбу для проїзду автомобілів і пересування людей, а друга – допомогти усунути проблему з підтопленням села Теляж.

Щодо перекриття дамби, – в нас немає технологічної і технічної потреби перекривати дорогу для роботи обладнання, так як воно буде під проїжджою частиною. Ми надали у Телязьку сільську раду гарантійний лист про те, що за період оренди не будемо перекривати дорогу на дамбі.

Що стосується другого питання, – ми організували виїзну нараду за участю заступника голови РДА Ігоря Кущака, начальника Сокальського управління водного господарства Василя Новосада, Телязької сільського голови Надії Гібляк безпосередньо на місцевості, яка потерпає від підтоплення.

На нараді були визначені проблемні ділянки, а саме: роками не чищений водовідвідний канал, який швидше працював, як загата, а не канал, а також два канали в центрі села, які практично зрівняні з землею і не виконують своїх функцій. Ми виділили кошти на очистку каналу за селом – роботи будуть проведені до кінця року працівниками місцевого Управління водного господарства.

А також до нас звернулися люди, які щодня перетинають дамбу на транспорті, з проханням відремонтувати цю ділянку дороги, тому що проїзд там дуже утруднений, а в деяких місцях з дороги стирчить арматура, в інших – доводиться їхати по бордюрах. Ми розуміємо проблеми людей, і, якщо дозволить погода, найближчим часом дорогу буде капітально відремонтовано.

Окрім цього ми плануємо створення рекреаційної зони в урочищі Валівка. Улюблене місце відпочинку багатьох сімей буде відновлене, маємо на меті створити цілий відпочинковий комплекс з рестораном та готелем, облаштованими місцями для риболовлі (плануємо проводити там змагання зі спортивної риболовлі та організовувати рибні тури), альтанками з мангалами, для сімей, що захочуть відпочивати самостійно, також облаштуємо міні-футбольне поле з сучасним покриттям, де буде можливість проводити чемпіонат району з міні-футболу. Окремо буде облаштований та організований відпочинок на воді та справжній піщаний пляж. Всі бажаючі матимуть змогу покататися на човнах, катамаранах чи катерах. В планах – створення Дитячої школи, де буде можливість навчати дітей водних видів спорту. А якщо вдасться, то маємо велику мрію – створити Сокальський яхт-клуб.

Хочу подякувати керівництву районної адміністрації, районної ради, сільської ради та Управлінню водного господарства за надання всебічної допомоги в реалізації проекту та допомозі в відновленні промислового потенціалу району, наповненні місцевого бюджету та створенні нових робочих місць.

Сподіваємось, що наші можливості, задуми і мрії принесуть лише користь жителям Сокальщини.

Роман КАРПІНСЬКИЙ,
директор ТзОВ "Фірма ЛІГА" ЛТД.

Голос Сокальщини на GoogleNews